Thomas Kelati wraca do Turowa ?

Według zgorzeleckich źródeł były rzucający obrońca Chimki Moskwa oraz Pamesy Valencia – Thomas Kelati – jest o krok od powrotu do gry w ekipie wicemistrza Polski, Turowa Zgorzelec. Mierzący 195 cm wzrostu zawodnik ostatnie tygodnie spędził z Laboral Kutxie Vitorii a jego rola sprowadzała się do zadaniowej. Kilka dni temu hiszpański ex pracodawca Kelatiego poinformował o nieprzedłużaniu krótkoterminowej umowy.

31-letni Amerykanin z polskim paszportem ma być wzmocnieniem na miarę Mistrzostwa Polski i dać Turowowi dodatkową opcję w ataku obok J.P. Prince’a i Łukasza Wiśniewskiego. Dzięki naturalizowanemu Amerykaninowi Turów ma realnie zagrozić Stelmetowi Zielona Góra w walce o historyczne dla siebie złoto Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że przy pierwszej przygodzie z Turowem Thomas Kelati wywalczył dwa srebrne medale Mistrzostw Polski (przy przegranej konfrontacji z Prokomem Trefl) oraz miał okazję zagrać w Final Eight Eurocup.

Następnie po polskiej przygodzie Thomasa, który regularnie starał się o angaż w najlepszej lidze świata NBA (był na campach Miami Heat i Los Angeles Lakers), jego kariera nabrała tempa. Najpierw była roczna przygoda z Unicają Malaga, następnie rok spędzony w Pamesie Valencia (znów finał europejskich rozgrywek), następne przenosiny i kolejne dwa lata spędzone w Chimki Moskwa. Na sezon 2012-13 Kelati znów powrócił do Valencii i był wyróżniającym się strzelcem hiszpańskiej drużyny.

Na tle drużyny narodowej, 31-latek był dwukrotnie w składzie reprezentacji walczącej na Mistrzostwach Europy. Na litewskim Eurobaskecie 2011 był liderem punktowym naszej reprezentacji kierowanej przez Alesa Pipana. Następna przygoda z ME to gra w zespole Dirka Bauermanna i występy o których każdy kibic chciałby chyba zapomnieć (najjaśniejszym meczem „Tomka” był występ przeciwko Słowenii z 21pkt).
Na pewno zastanawiające jest w jakiej formie będzie nasz reprezentant, jeśli dojdzie do oficjalnego potwierdzenia umowy ze strony Turowa?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *