Kevin Johnson wraca do PLK i wzmocni Polpharmę

polpaOd korekt w składzie rozpoczął swoją przygodę , przy drugim przegranym meczu, Tomasz Jankowski. Były asystent Mihailo Uvalina musiał przełknąć gorzką pigułkę przy wysoko przegranej konfrontacji z byłym pracodawcą (55:91), ale trener ma nadzieję, iż w trzeciej potyczce z Kociewskimi Diabłami uda mu się ograć Kotwicę Kołobrzeg. Pomóc w osiągnięciu celu mają dwie nowe twarze – Marcin Kosiński oraz Kevin Johnson.

Kosiński występował już na Pomorzu (jako Iwo Kitzinger) i również za kadencji Tomasza Jankowskiego (innego trenera o tym samym nazwisku , który prowadził też Śląsk Wrocław) stając się rewelacją ligi sezonu 2006/07. Następnie m.in. po wygraniu konkursu rzutów za trzy punkty , przy okazji Meczu Gwiazd 2007 i w konfrontacji z Andrzejem Plutą, przeniósł się ten obrońca na kolejny sezon do Zgorzelca. W ostatnim roku gry w PLK występował w Rosie Radom, by obecny sezon rozpocząć w szeregach Śląska Wrocław (bez możliwości zagrania ani minuty w barwach byłego klubu).

Johnson grał w PLK w latach 2008-09 i reprezentował barwy Polonii Warszawa. Amerykanin notował wówczas 11.0 pkt i 8.5zb na mecz, przy czym drugi wynik plasował go na drugim miejscu wśród najlepiej zbierających. Kevin ostatnie mecze bieżącego sezonu rozgrywał w lidze tureckiej, gdzie dla Baskentu Genclik zaliczał 7.7 pkt oraz 5.8 zb. Johnson ma też epizody gry w lidze tajskiej…

Czy obaj zawodnicy okażą się takimi wzmocnieniami, które przyniosą Polpharmie drugą wygraną?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *