Kevin Johnson wraca do PLK i wzmocni Polpharmę

polpaOd korekt w składzie rozpoczął swoją przygodę , przy drugim przegranym meczu, Tomasz Jankowski. Były asystent Mihailo Uvalina musiał przełknąć gorzką pigułkę przy wysoko przegranej konfrontacji z byłym pracodawcą (55:91), ale trener ma nadzieję, iż w trzeciej potyczce z Kociewskimi Diabłami uda mu się ograć Kotwicę Kołobrzeg. Pomóc w osiągnięciu celu mają dwie nowe twarze – Marcin Kosiński oraz Kevin Johnson.

Kosiński występował już na Pomorzu (jako Iwo Kitzinger) i również za kadencji Tomasza Jankowskiego (innego trenera o tym samym nazwisku , który prowadził też Śląsk Wrocław) stając się rewelacją ligi sezonu 2006/07. Następnie m.in. po wygraniu konkursu rzutów za trzy punkty , przy okazji Meczu Gwiazd 2007 i w konfrontacji z Andrzejem Plutą, przeniósł się ten obrońca na kolejny sezon do Zgorzelca. W ostatnim roku gry w PLK występował w Rosie Radom, by obecny sezon rozpocząć w szeregach Śląska Wrocław (bez możliwości zagrania ani minuty w barwach byłego klubu).

Johnson grał w PLK w latach 2008-09 i reprezentował barwy Polonii Warszawa. Amerykanin notował wówczas 11.0 pkt i 8.5zb na mecz, przy czym drugi wynik plasował go na drugim miejscu wśród najlepiej zbierających. Kevin ostatnie mecze bieżącego sezonu rozgrywał w lidze tureckiej, gdzie dla Baskentu Genclik zaliczał 7.7 pkt oraz 5.8 zb. Johnson ma też epizody gry w lidze tajskiej…

Czy obaj zawodnicy okażą się takimi wzmocnieniami, które przyniosą Polpharmie drugą wygraną?

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzecia, kolejna porażka Turowa w lidze VTB

Autor: Patryk Pankowiak PGE Turów notuje obecnie widoczny spadek formy. Po porażce w polskiej lidze, drużyna ze Zgorzelca poległa również...

Zamknij