Bumerang Weeden wraca do PLK, zagra w Stabillu

Rzucający obrońca Tony Weeden (31 lat, 181 cm wzrostu, 93 kg wagi), który w poprzednim sezonie bronił barw Anwilu Włocławek, powraca (nie po raz pierwszy) do gry w Tauron Basket Lidze. Jak donoszą oficjalne źródła Stabillu Jeziora Tarnobrzeg na przyjęcie usług amerykańskiego combo obrońcy przystał niedawno pozyskany trener drużyny, Dariusz Szczubiał.

31-letni Weeden reprezentował w Polsce cztery kluby – Polpharmę Starogard Gdański, Śląsk Wrocław, Basket Kwidzyn i Anwil Włocławek – przy czym największy sukces (brązowy medal Mistrzostw Polski) święcił z Kociewskimi Diabłami. Amerykanin występował również w ligach włoskiej i greckiej.

W poprzednim sezonie dla Anwilu Tony notował przeciętne 10pkt i 2zb w meczu, rzucając ze skutecznością 38% z pola gry. Kontrakt z Jeziorem podpisał do końca bieżących rozgrywek i postara się on załatać dziurę na obwodzie nowego zespołu, powstałą wskutek zwolnienia Chase’a Simona. Zadebiutuje już w najbliższym starciu Jeziora ze swoim byłym pracodawcą – Polpharmą.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *