AZS zatapia Kotwicę – łatwe zwycięstwo koszalinian w Kołobrzegu (87:66)

AZS Koszalin bez większych problemów pokonał w małych derbach Pomorza Środkowego Kotwicę Kołobrzeg 87:66. Już w siódmej minucie Akademicy osiągnęli 15-punktową przewagę, a od początku drugiej kwarty do końcowego gwizdka utrzymywali 20-punktowe prowadzenie, cały czas kontrolując grę.
Znakomite zawody rozegrał Oded Brandwein, który zdobył 25 pkt. i miał 4 asysty. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jordan Callahan (20 pkt.). Było to drugie zwycięstwo Akademików z rzędu, z kolei kołobrzeżanie doznali już trzeciej porażki z kolei.

Spotkanie było w miarę wyrównane tylko przez pierwszych kilka minut – potem inicjatywę przejęli goście i spokojnie kontrolowali wynik do ostatniego gwizdka. AZS miał przewagę w każdym elemencie gry, natomiast Kotwicę stać było jedynie na kilka zrywów, dzięki którym niwelowali blisko 30-punktową stratę. Ostatecznie AZS wygrał różnicą 21 oczek, ale nawet przez chwilę przewaga Akademików nie była zagrożona, dzięki czemu koszalinianie odnieśli drugie efektowne zwycięstwo z rzędu. Kotwica natomiast ma poważne problemy i niebezpiecznie osiada na dnie tabeli – tuż obok równie fatalnie prezentującej się ekipy z Tarnobrzega.
Znakomity mecz w drużynie AZS-u rozegrał zawodzący do tej pory Oded Brandwain, który 13 z 25 ogółem rzuconych punktów zdobył w 1. kwarcie. Do tego dołożył 4 asysty (ale też 4 straty) i mógł pochwalić się świetną skutecznością – trafił aż 9 z 12 rzutów, w tym 4 z 7 trójek. Kolejne bardzo dobre zawody rozegrał Sek Henry (14 pkt., 5/8 z gry, w tym 2/3 za trzy, 5 as., 3 zb.), a pod koszami nieźle radził sobie duet Raymodn Sykes (12 pkt., 4/6 z gry, 5 zb.) – Dragan Labović (13 pkt., 6 zb.). Najlepszy mecz w sezonie rozegrał także wracający powoli do formy Darrell Harris (10 pkt., 4/6 z gry, 3 zb.), a LaceDarius Dunn choć słabo spisywał się w ataku (tylko 4 pkt. i 1/6 z gry), świetnie kierował grą partnerów (7 as., 5 zb., 3 prz.).

W ekipie Kotwicy punktowali właściwie tylko Amerykanie – najlepiej spisał się Jordan Callahan (20 pkt., 4 zb., 3 as., 2 prz.), swoje dorzucił też Jessie Sapp (16 pkt., ale na fatalnej skuteczności – 4/11 z gry, w tym 1/6 za trzy, 7/14 z wolnych, 4 zb., 4 as., 4 prz., ale też 5 strat). 10 pkt. dodał Karren Johnson, a 9 pkt., 6 b. i 3 bloki miał Terrel Parks.

W następnej kolejce AZS czeka trudne spotkanie derbowe z Czarnymi, natomiast Kotwica wyjeżdża do Włocławka i na pewno nie będzie faworytem…

Kotwica Kołobrzeg – AZS Koszalin 66:87 (13:29, 17:23, 18:17, 18:18)

Kotwica: Callahan 20, Sapp 16, Johnson 10, Parks 9, Złoty 6, Arabas 3, Wichniarz 2, Djurić 0, Ciechociński 0.

AZS: Brandwein 25, Henry 14, Labović 13, Sykes 12, Harris 10, Dunn 4, Wołoszyn 3, Dąbrowski 0, Białek 0.