Kolejne znane nazwisko wśród Akademików? Akingbala na testach..

Po dokopotowaniu do składu 26-letniego  Serba Dragana Labovića nie ustaje w poszukiwaniach kolejnych wzmocnień nowy opiekun AZS-u Koszalin , Słoweniec Gasper Okorn. Mimo dementowania informacji na temat wzmocnień ze strony sterników brązowego medalisty Mistrzostw Polski okazuje się, że klub przyjął na testy zawodnika z euroligowym doświadczeniem!

W ostatnim czasie zespół koszaliński boryka się z kontuzją Darrella Harrisa bądź niską sportową prezencją swoich wysokich graczy to też postanowiono sprowadzić nigeryjskiego środkowego (30 lat, 209 cm wzrostu, 125 kg wagi) Akina Akingbala, mogącego poprawić sytuację Akademików. Były reprezentant Nigerii i eks  zawodnik BK Ventpils, SLUC Nancy czy Azowmashu Mariupol borykał się w ostatnim czasie z poważnymi problemami zdrowotnymi – chodzi o stawy kolanowe –   i nie reprezentował barw żadnego klubu.

Być może szansę powrotu do czynnej koszykówki, po przeprowadzeniu szczegółowych badań lekarskich, dadzą mu trenerzy i działacze w Koszalinie bowiem w jeszcze w latach 2008-12 potrafił on z powodzeniem występować w lidze francuskiej i notować udane występy na euroligowym poziomie. Akingbala słynnął z dużej ilości zbiórek, efektownych bloków i przede wszystkim kończenia akcji wsadami piłki do kosza. W polu trzech sekund imponował sprawnością oraz dynamiką. Oto próbki jego dawnych umiejętności:

Jak wygląda on w grze dzisiaj? Być może przekonamy się za kilka dni.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *