Szybki powrót Szubargi do PLK, zagra w Koszalinie?

Jak donoszą – na razie nieoficjalnie – koszalińskie źródła to godziny dzielą nas od powrotu do Polskiej Ligi Koszykówki reprezentacyjnego rozgrywającego Krzysztofa Szubargi. Zawodnik, który miał nadzieję na podpisanie lukratywnego kontraktu z AZS-em Koszalin po zakończeniu słoweńskiego Eurobasketu ostatecznie najpierw zdecydował się na opuszczenie Tauron Basket Ligi i występy w ukraińskim MBC Mykolaiv. Teraz jednak , po słabym starcie w rozgrywkach brązowego medalisty ostatnich Mistrzostw Polski, włodarze koszalińskiego klubu postanowili przystać na wysokie wymagania finansowe gracza i wzmocnić nim słabą rotację zawodników z polskimi paszportami.

29-letni Szubarga podczas średnio spędzanych 29 minut w grze w ukraińskiej Superlidzie notował przeciętne 11.6pkt (50% za 2pkt i 26% za 3pkt) , 6.2 as i 2.2 przech. W lidze naszych wschodnich sąsiadów rozegrał 5 spotkań, a jego drużyna odniosła w nich 2 zwycięstwa i obecnie zajmuje 10 lokatę.

Jeśli nieoficjalne, na razie, doniesienia potwierdzą się to Szubarga dołączy do zespołu niedawnego rywala – swojego i Anwilu – w walce o brązowy medal sezonu 2012/13. Wśród Akademików występuje już inny eks gracz Anwilu Włocławek , Bartłomiej Wołoszyn, a polską rotację uzupełniają Oded Brandwein (może zostać zwolniony), Artur Mielczarek, Piotr Dąbrowski , Zbigniew Białek czy Rafał Bigus (ma krótkoterminową umowę z klubem, do czasu powrotu do gry Darrella Harrisa).  Czekamy również na kolejne zmiany w AZS-ie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *