Wrzuta dnia: Jan Grzeliński Mix

yeti8W Polsce ciagle narzekamy na brak klasowych rozgrywających. Ostatni Eurobasket jeszcze bardziej uświadomił nas w przekonaniu, że nasze jedynki nie są w stanie rywalizować na najwyższym europejskim poziomie. Posiłki nadciągają – nie martwcie się. Jeśli jeszcze nie znacie tego chłopaka, to najwyższa pora poznać, a jeśli mieliście już przyjemność zobaczyć na własne oczy młodego rozgrywającego z Wrocławia to po prostu rozkoszujcie się 😉 Od tego roku Grzelińskiego można oglądać na parkietach 1 ligi, gdzie jest jednym z liderów WKK.

Pin It

3 komentarze/y

  1. Bez obrazy. Widziałem Janka wiele razy i rzeczywiście jego gra robi wrażenie. Facet ma talent i na tym poziomie go wykorzystuje. Ale „jedynka” o tak „nikczemnym” wzroście jak Jasiu Grzeliński, Szubarga czy Koszarek może funkcjonować tylko na polskich parkietach. W Europie i świecie istnieć nie będzie. Pokazały to dobitnie Eurobasket i Euroliga na przykładzie Koszarka. Musimy dochować się jedynki wzrostu >192 cm lub takiego rozgrywajka zaadoptować czyli naturalizować. Inaczej będziemy wierzyć w cud grając na „dwie wieże” a efekt jest łatwy do przewidzenia.

  2. Myśle, że warto dać mu jeszcze czas i dopiero za 2-3 lata go ewentualnie przekreślać. Przed nim bardzo ciekawe sezony, bo niżej już grać nie będzie, a PLK lub Europa czeka. Prawda jest taka, że to on do spółki z Grochowskim będą dzielić się minutami na jedynce w kadrze już za parę lat 😉

  3. Oczywiście, że trzeba i Jankowi i Grześkowi dać 2-3 lata czasu. Dopiero wchodzą w dorosły, profesjonalny basket. Ale obawiam się braku tych kilkunastu centymetrów. Taka niestety jest tendencja w koszykówce. I za obu będę, tak jak wielu kibiców, trzymał kciuki żeby osiągnęli najwyższy poziom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *