Turów przegrywa na inaugurację ligi VTB

Od porażki zaczęli sezon w zjednoczonej lidze VTB wicemistrzowie Polski. W 1 kolejce lepsi od drużyny ze Zgorzelca okazali się ubiegłoroczni ćwierćfinaliści tych rozgrywek – Uniks Kazan.Rosjanie są jednym z głównym kandydatów do zwycięstwa w tej lidze, więc porażka 62:72 nie przynosi podopiecznym trenera Rajkovicia żadnego wstydu. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Damian Kulig, który zakończył spotkanie z dorobkiem 19 punktów, jednak i to nie wystarczyło aby pokonać dobrze dysponowany tego dnia Uniks.

kulig

W pierwszej kwarcie koszykarze Turowa wyglądali na nieco zestresowanych, popełniali proste błędy, co szybko wykorzystali gospodarze i odskoczyli na kilka punktów. Do końca pierwszej kwarty, obraz gry się nie zmienił i to Uniks prowadził po 10 minutach 23:12. Turów zaczął odrabiać straty w drugiej kwarcie, głównie za sprawą Damiana Kuliga – autora 16 ze swoich 19 punktów do przerwy. Dzięki świetnej grze naszego reprezentanta, przewaga Uniksu wynosiła już tylko 3 punkty. Rosjanie jednak opanowali sytuację i po kilku celnych akcjach znowu wyszli na bezpieczne prowadzenie. Turów miał spore problemy z zatrzymaniem duetu Kostas Kaimakoglou-Andre Goudelock.

W drugiej połowie przewaga Uniksu już tylko rosła. W pewnym momencie wynosiła już nawet 17 punktów i wydawało się, że Turów będzie wracał do domu w bardzo złych nastrojach. Nie dopuścił jednak do tego Łukasz Wiśniewski, który w pojedynkę znacznie zmniejszył straty swojej drużyny. Jak się potem okazało, na nic więcej nie było stać zespółu wicemistrzów Polski i ostatecznie Turów uległ koszykarzom z Kazania 62:72. Mimo porażki należą się spore brawa podopiecznym Rajkovicia, bo pokazali na boisku swój charakter i potwierdzili, że tegoroczne rozgrywki powinny być dla nich bardziej udane niż ubiegłe.

17 października Turów zagra pierwszy mecz Tauron Basket Ligi w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą, a już 3 dni później zmierzy się z Spartakiem St. Petersburg.

Uniks 72:62 Turów

Uniks: Kaimakoglou 14, Wieremiejenko 13, Zisis 10, Goudelock 8, Kolesnikow 7, Sokołow 7, Kurbanow 6, Harangody 5, McKee 2.

Turów: Kulig 19, Wiśniewski 13, Taylor 8, Prince 7, Chyliński 7, Stelmach 4, Zigeranovic 2, Dylewicz 2, Jaramaz 0.