Seweryn wraca do Asseco

Łukasz Seweryn, który końcówkę poprzedniego sezonu spędził w Stelmecie Zielona Góra wraca w szeregi poprzedniego pracodawcy Asseco Gdynia. Przed kilkoma dniami zawodnik był jeszcze przymierzany, wraz z Adamem Łapetą, do wyjazdu na Litwę, ale ostatecznie pozostał w kraju i przez rok ma reprezentować barwy byłych Mistrzów Polski.

Kilka dni wstecz umowy z gdyńskim klubem parafowali kapitan zespołu, Piotr Szczotka oraz Jarosław Zyskowski Jr (który przychodzi po występach w Kotwicy Kołobrzeg). 30-letni Seweryn w ostatnim sezonie notował średnią 3.5 pkt na mecz, zaliczjąc również występy w Eurocup.

Do zespołu dołączą też Rafał Stefanik i Daniel Grujić. Urodzony w 1990 roku i mierzący 199 cm Grujić występuje na pozycji niskiego skrzydłowego, a ostatni sezon spędził w 2 ligowym Wybrzeże Korsarz Gdańsk. Jego młodszy 19 letni kolega Rafał Stefanik jest pochodzi z SMS PZKosz Władysławowo, gdzie z powodzeniem grał w II Lidze na tej samej co Grujić pozycji.

Co ciekawe, mający za sobą występy w Anwilu, Stali Ostrów, Polpaku Świecie, AZS Koszalin, Unii Tarnów i Czarnych Słupsk Seweryn,  będzie  jednym z najbardziej doświadczonych graczy w ekipie Dawida Dedka.  

 

Oto skład Asseco na sezon 2013-14:

Walton / Matczak/ Kowalczyk
Seweryn / Żołnierewicz
Zyskowski / Grujić / Stefanik
Gaston / Szczotka
Zekavicić / Szymański

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *