Byli gracze PLK zmieniają kluby (cz.7) – Karadeniz i Greer zostają w Turcji, Brazelton i Dabkus na Litwie

Turcja, to kierunek, który obrali nie tylko byli gracze Stelmetu (Borvnjak i Stević), ale również i tam wybiera się były już rozgrywający wicemistrza Ukrainy, Azmowmashu Mariupol, Lynn Greer. Combo obrońca, którego doskonale pamiętają najwięksi fani basketu w naszym kraju zdecydował się spróbować swoich sił w .. drugoligowej Darussafaka&Dogus. 34-letni Lynn zdecydował się na grę przez kolejne dwa lata tam, a w tym okresie czasu ma zarobić 1 mln USD.

Dla Greera jest to powrót nad Bosfor , bowiem w przed laty występował on w słynnym Fenerbahce Stambuł. W zeszłym sezonie Amerykanin podczas 31 min spędzanych na parkiecie, notował ciągle wysokie średnie 17pkt-7as-3zb. Ciekawe czy podobne numerki będzie on kręcił w słabszej lidze?

W Turcji nie zagra jednak Thomas Kelati. Zawodnik, którego wysyłaliśmy też nad Bosfor w poprzednim notowaniu, nie skorzystał z oferty Tranbzonsoru (która nie była korzystna finansowo dla gracza) i nadal czeka na rozwój sytuacji na rynku, by podpisać jak najlepszą dla siebie umowę z nowym pracodawcą. Kto wie, być może Tomkowi pomoże w znalezieniu lepszego klubu słoweński Eurobasket?

Klimat turecki sprzyja innemu, byłemu podkoszowemu ligi polskiej (ex Śląsk i Turów) Ali Karadenizowi. Były Michael Wright, który był liderem – podczas ostatniego sezonu – pierwszoligowego Mersinu parafował nowy kontrakt z tą samą drużyną. Najlepszy strzelec tureckiej TBL notował w ostatnich rozgrywkach przeciętną 21.4 pkt. Co ciekawe drugi za nim był dobrze nam znany z występów w Asseco Prokomie – emerytowany już dzisiaj – Jovo Stanojević (18.5pkt).

W pobliskiej do Turcji – Grecji – zagra były już gracz AZS Koszalin, Rob Jones. Amerykanin, który miał okazję pomóc Akademikom w marszu po historyczny medal MP zamelduje się za kilka dni w drużynie Panelefsiniakos. Celem nowego pracodawcy Jonesa będzie awans do play offs i czołowej ósemki rozgrywek.

Dwóch znanych z występów na wybrzeżu zawodników zagości w lidze włoskiej; i tak ex już gracz Kotwicy – Sean Mosley – zasili drugoligowe Recanti – licząc na sportowy awans za rok. Ex gracz Asseco Prokomu – JR Giddens – raczej nie skorzysta z oferty przedłużenia kontraktu w Brescii i wybierze grę dla Sutoru Montegrenaro. Dla Giddensa byłby to awans do Lega A.

Drużynę w Austrii zmienił też ex skrzydłowy Anwilu – Ian Boylan. Po średnich 9.8 pkt i 5.5 zb w barwach Zepteru Wiedeń (grał przez moment z Ryanem Richardsem, ex Asseco Prokom) Boylan przystał na propozycję ECE Bulls Kapfenberg (III drużyna ligi).

Tyrone Brazelton, całkiem niedawno chwalący się, że miał propozycje gry (znów) w Polskiej Lidze, trafił ostatecznie na Litwę. Od nowego sezonu – ex gracz Asseco i Czarnych – będzie prowadził grę ćwierćfinalisty ostatniego sezonu, Nevezis. 27-letni obrońca ostatnie miesiące spędził na Ukrainie, gdzie w barwach BC Odessa zdobywał średnie 12.5 pkt i 4.8 as. Partnerem Brazeltona będzie niedawny gracz Czarnych Słupsk, Valdas Dabkus.

Na Litwie zagości też Adam Łapeta.

Dawny zawodnik Sportino Inowrocław oraz medalista ligi czeskiej z BK Prostejov – Kyle Landry – zostaje na kolejny rok w Rosji. Kandyjczyk, 4. zbierający ligi z przeciętną 6.5 w meczu, zgodził się na nowe warunki Tryumfu Liberty. Wśród Tryumfu wystąpi niedawno pozyskany (znany nam ze Znicza Jarosław) Jeremy Chappell. Ten ostatni przybywa z ukraińskiej Superligi.

Na koniec słowo o niedoszłym graczu dawnego Zastalu, Jordanie Williamsie. Otóż silny skrzydłowy jest blisko umowy z hiszpańską Bizkaią Bilbao.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *