Asseco Prokom rozpoczyna budowę składu

Jak donosi oficjalna strona byłych Mistrzów Polski, zespół prowadzony przez Davida Dedka pozyskał trzech nowych graczy, którzy uzupełnią kadrę po wcześniejszych transferach. Przed kiloma dniami zespół zasilił ex zawodnik Startu Gdynia, Sebastian Kowalczyk, a niemal pewne jest pozostanie w zespole Piotra Szczotki. Dziś poznaliśmy pierwsze zagraniczne nazwiska, które wzmocnią drużynę przed ligową batalią.

Pierwszy z nich – Chris Gaston to urodzony w USA, ważący ponad 100kg i mierzący 201cm skrzydłowy, który w lidze portorykańskiej zdobywał w ostatnim czasie 7.0 punktów i 4.6 zbiórki w meczu.

Drugi to Anthony Walton grający na pozycji obrońcy i przy wzroście 184 cm zdobywał na uczelni Baylor średnie 2.4 punktu i miał 2.84 zbiórki w ciągu czterech sezonów gry.

Trzecim wzmocnienienm jest 21-letni Serb, Filip Zekavicic, mierzący 210cm wzrostu center, który w zeszłym sezonie reprezentował kluby ligi Bośniackiej i Serbskiej. Dla OKK Sloboda Tuzla oraz BKK Radnicki Beograd zdobywał odpowiednio 6 i 7 punktów oraz 4 oraz 5.3 zbiórki w meczu.

W zespole jest również Przemysław Żołnierewicz (on przedłużył umowę) , a z naszych informacji wynika, iż sternicy klubu wypożyczą również z zielonogórskiego Stelmetu Filipa Matczaka. Niewykluczone, że zespół zasilą również Adam Łapeta i Łukasz Seweryn.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *