Kotwica testuje Parksa i przedłuża umowę z Sappem

Amerykański rozgrywający – Jessie Sapp – czwarty sezon z rzędu będzie bronił barw Kotwicy Kołobrzeg. W poprzednim sezonie rozegrał on 10 spotkań i po przewlekłej kontuzji notował niższą średnią punktową – 6.3 w meczu.

Sapp występuje w drużynie Czarodziei z Wydm od sezonu 2010-11, kiedy był jedną z barwniejszych postaci ligi i potrafił rzucać przeszło 14 oczek w spotkaniu. W kolejnym sezonie poprawił on statytykę asyst (z 3.2 na 4.3) i znów okazał się liderem Kotwicy. Teraz będzie rywalizował o minuty na parkiecie z nowo przybyłym – Jordanem Callahanem.

Drugim dziś zaprezentowanym na oficjalnej stronie klubu – graczem – okazał się Terell Parks. Jak donoszą miejscowe źródła 22-latek o wzroście 203cm, najpierw spróbuje przekonać do swojej osoby sztab szkoleniowy, na miesięcznym okresie próbnym.

Ex zawodnik Western Illinois potrafił średnio zdobywać 12pkt-9zb-2.5blk w meczu. Jego słabszą stroną są natomiast rzuty wolne – 44% skuteczności. W minionych rozgrywkach środkowy został wybrany do pierwszej piątki konferencji Summit League. Co ciekawe Parks miał już podpisany kontrakt z grecką drużyną Kolossos Rodos, ale problemy finansowe kluby sprawiły, iż FIBA nałożyła na Greków zakaz kontraktowania zagraniczych zawodników. Na tym więc skorzystała Kotwica.

Sapp, Callahan, Parks, a także Q'arran Callhoun to zagraniczny zaciąg trenera Dariusza Szczubiała na sezon 2013-14. Czy z tymi Amerykanami Kotwica dobije do play offs?

zp8497586rq
Pin It