Bauermann zabierze 13 zawodników do Lublina.

sloveniaDwie godziny temu nasza kadra wygrywając z reprezentacją Włoch, przypieczętowała zwycięstwo w całym turnieju, rozgrywanym w Antwerpii, a chwilę później Dirk Bauermann podjął decyzję kto z zespołem będzie musiał się pożegnać. Do Lublina nasza reprezentacja pojedzie w 13 osobowym składzie, a szkoleniowiec z Niemiec zrezygnował z usług Damiana Kuliga i Tomka Gielo. Obaj zawodnicy nie przekonali do siebie naszego szkoleniowca i podczas Eurobasketu 2013 na boisku ich nie zobaczymy.

Tomasz Gielo i Damian Kulig nie pojadą na mecze do Lublina. Obaj pracowali na każdym treningu bardzo ciężko. Pokazali swoje znakomite umiejętności i zaangażowanie, ale na tym etapie przygotowań do EuroBasketu taka decyzja musiała zostać podjęta. Tomek ma ogromny talent i świetlaną przyszłość w drużynie narodowej przed sobą. Damian udowodnił, że jest jednym z najlepiej rzucających skrzydłowych w Polsce – tak swoją decyzję uzasadnił trener Bauermann.

W piątek rozpocznie się turniej w Lublinie, po którym w składzie reprezentacji zostanie 12 zawodników i jeden gracz pojedzie do domu.

Twitter

zp8497586rq
Pin It

1 komentarz

  1. kibic kadry 19/08/2013 at 21:38 -

    Jeden ma świetlaną przyszłość, drugi najlepiej rzucający skrzydłowy.. To czemu z nich zrezygnował? Powinien mieć jaja i powiedzieć wprost że są słabsi od innych a nie się cackać.