Kolejny Amerykanin wzmacnia Jezioro

Trzeci Amerykanin po Andrew Fitzgeraldzie i Chaissonie Allenie – Chase Simon – wzmocnił Stabill Jezioro Tarnobrzeg. To najprawdopodobniej ostatni zagraniczny transfer zespołu, który w nowym sezonie poprowadzi Leszek Marzec.

24-latek jest rzucającym obrońcą, ale może także grać jako niski skrzydłowy. Mierzący 198cm wzrostu swingman rozpoczynał swoją karierę na uczelni Central Michigan (sezon 2007/2008), a później przeniósł się do Detroit. Podczas swojego ostatniego sezonu notował średnie 13.3 pkt – 4.4zb i 2.4 as na mecz.

Pierwszym profesjonalnym klubem Chase'a Simona był Aris Saloniki, ale zawodnik nie został tam długo i podpisał kontrakt z litewskim zespołem BC Szawle. W 20. rozegranych spotkaniach na Litwie notował średnie 10.0 pkt – 2.6zb i 1.1 as. Zawodnik ma za sobą udział w Meczu Gwiazd ligi litewskiej i miał okazję występować również w lidze bałtyckiej.

Poniżej skład Jeziora na sezon 2013/14:

1. Allen/ Nowakowski/Pyszniak
2. Simon/Pandura
3. Krajniewski/Patoka/Marciniak
4. Fitzgerald
5. Łukasiak/Przybyszewski

zp8497586rq

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sek Henry na kolejny sezon w AZS-ie

Długo trwały negocjacje pomiędzy trzecią drużyną PLK - AZS-em Koszalin - a brązowym medalistą poprzednich rozgrywek TBL - Sekiem Henrym....

Zamknij