Gruszecki podąża śladami Ponitki i Lichodzijewskiego

Kolejny Polak w Belgii. Po wracającym na 'stare śmieci' Aleksandrze Lichodzijewskim oraz przenoszącym swoje talenty na Zachód, Mateuszu Ponitce, następny gracz z polskim paszportem będzie występował w belgijskiej Ethias League. Mowa o Karolu Gruszeckim, który ostatnie 4 lata spędził w USA.

24-letni Polak występujący jako rzucający obrońca, po ukończeniu studiów na uczelni Texas-Airlington przeniesie się do Spirou Charleroi (grał w nim kiedyś Adam Wójcik). W NCAA Gruszecki notował średnią punktową 9,1 w meczu oraz 3,0 zbiórki, przy czym specjalizował się w rzutach dystansowych (40% skuteczności).

Wcześniej do Belgii trafił Aleksander Lichodzijewski (ex Polapharma i PBG Basket) – przechodząc do Brussells Basketball oraz też Mateusz Ponitka (ex Asseco Prokom i AZS Politechnika) – znajdując zatrudnienie w Telenet Oostenda.

Spirou Charleoi to druga drużyna fazy zasadniczej ostatniego sezonu oraz półfinalista play offs Ethias League.

zp8497586rq

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejny Amerykanin wzmacnia Jezioro

Trzeci Amerykanin po Andrew Fitzgeraldzie i Chaissonie Allenie - Chase Simon - wzmocnił Stabill Jezioro Tarnobrzeg. To najprawdopodobniej ostatni zagraniczny...

Zamknij