Trefl z nowym rozgrywającym

Działacze sopockiego Trefla znaleźli następcę Franka Turnera, który z kolei znalazł swój nowy klub w Belgii. Po postawieniu na stanowisku szkoleniowca drużyny Dariusa Maskoliunasa wybór padł na rodaka pierwszego trenera – Sarunasa Vasiliauskasa. Nowy playmaker ma być drugim kluczowym wzmocnieniem przebudowanego Trefla, po transferze Pawła Leończyka.

Sarunas Vasiliauskas

Sarunas Vasiliauskas ma 24 lata, mierzy 188 cm wzrostu i w swojej karierze występował w BC Żalgirisie Kowno, LSU Baltai oraz w ostatnim czasie w BC Pieno Zvaigzdes Pasvalys. Występował też na zapleczu ekstraklasy rosyjskiej dla Ruskon-Mordovia Saransk ; 10 spotkań w poprzednim sezonie. Przed laty był uważany za jeden z największych litewskich talentów na swojej pozycji a podkreślić może to fakt występowania z reprezentacją swojego kraju na wielu imprezach rangi mistrzowskiej (Mistrzostwa Europy do lat 16,18 czy 20).

Vasilauskas w ostatnim roku gry dla ćwierćfinalisty ligi litewskiej zdobywał średnie 10 pkt i 3 as na mecz, jako podstawowy rozgrywający klubu. Rozegrał w nim 10 spotkań.

zp8497586rq
Pin It