Anwil ma nowego rozgrywającego , Katnić zastąpi Szubargę

Jak poinformowała oficjalna strona klubu, wychowanek Mega Vizury Belgrad, członek złotych reprezentacji Serbii do lat 19. i do lat 20. – Dusan Katnić – poprowadzi w sezonie 2013-14 grę Anwilu Włocławek. 24-latek mierzy 194cm wzrostu a ostatni rok spędził w belgijskiej Ostendzie, z którą zdobył Mistrzostwo Belgii. Zawodnika mieliśmy okazję oglądać podczas spotkań Stelmetu Zielona Góra, który rywalizował z Telenet Ostendą, w rozgrywkach Eurocup.

Dusan Katnić będzie zupełnie nową twarzą w Polskiej Lidze Koszykówki, ale sądzę, że szybko zdobędzie sympatię kibiców. Stylem gry i warunkami fizycznymi przypomina Milosa Teodosicia. Jest wysoki, przebojowy i posiada duży talent do prowadzenia drużyny na parkiecie. Jego atutami są penetracja i podanie. Dużo widzi zarówno na atakowanej, jak i bronionej połowie. Chętnie dzieli się piłką. Właśnie takiego rozgrywającego poszukiwałem – mówi trener Milija Bogicević.

W drużynie Oostende Katnić był drugim rozgrywającym. Z jednej strony to dobra sytuacja bo zebrał dużo doświadczenia w kilku rozgrywkach, z drugiej chciał się rozwijać i być podstawowym playmakerem. Taką rolę chciałbym mu powierzyć w Anwilu i to go przekonało do związania się z nami. Myślę, że to zawodnik obdarzony ogromnym talentem i będziemy mieć z niego wiele pożytku, a on jeszcze mocniej się rozwinie – podsumowuje trener Bogicević.

Serb w ostatnim roku notował średnie 5,1pkt i 1,7as podczas 15 minut przebywania na parkiecie, będąc drugą opcją na rozegraniu Ostendy.  Za dwa punkty trafiał z 38% skutecznością, natomiast gorzej mu szło za trzy punkty – 25%. Kontrakt Dusana Katnicia z Anwilem podpisany został na sezon 2013/2014.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *