Byli gracze PLK zmieniają kluby (cz.3): Qyntel Woods we Francji, Stanley Burrell w Turcji

Turecki Royal Hali Gaziantep powoli staje się kolonią graczy z przeszłością w PLK. Po zakontraktowaniu dwóch graczy Mistrzów Polski – Dejana Borovnjaka i Olivera Stevića – zespół środka tabeli ostatniego sezonu pokusił się o pozyskanie ex rozgrywającego Czarnych Słupsk – Stanley’a Burrella. Burrell ostatni sezon spędził w niemieckiej Bundeslidze, a grając dla Eisbaeren Bremerhaven notował średnie 16.2 pkt i 4.3 as na mecz. Teraz postara się poprowadzić 9. zespół TBL do miejsca gwarantującego play offs.

Z kolei szósta drużyna ligi francuskiej Le Mans, po porażce w pierwszej rundzie play offs z bardziej utytułowanym Asvelem Lyon zdecydowała się na angaż doskonale znanego z występów w Asseco Prokomie, Qyntela Woodsa. Były MVP ligi polskiej – po przygodzie z hiszpańskim Lagun Pro – zaprezentuje swoje możliwości podczas okresu próbnego by zagwarantować sobie kontrakt w nowej drużynie. Woods w hiszpańskiej ACB notował średnie 11.9 pkt i 4.0 zb nie mając szans na awans do play offs.

Bośniacka Igokea Aleksandrovac, która wycofała się z eliminacji do Euroligi, parafowała jednoroczną umowę z obrońcą Keddrickiem Maysem. Były gracz Znicza Jarosław występował w ostatnim sezonie na zapleczu włoskiej ekstraklasy w Givovie Scafati, notował przeciętne 18.8 pkt i 3.0 as. Teraz Amerykanin będzie miał okazję zagrać w silniejszym otoczeniu i m.in. w Lidze Adriatyckiej.

Na koniec; były amerykański środkowy Banco di Sardegna i Polonii Warszawa Tony Easley (również były kolega z drużyny Michała Ignerskiego) – jest bliski porozumienia z klubem Szymona Szewczyka. Umana Reyer Venezia zaoferowała Easley’owi jednoroczną umowę.

C.D.N.

Pin It

2 komentarze/y

    • TBL to również skrót nazwy ligi tureckiej – dokładnie taki sam jak Tauron Basket Ligi;-) całe trio tam zagra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *