Łukasz Wiśniewski wzmocni Turów !

Turow_Zgorzelec-logo-49E9D062C1-seeklogo.com

wiśniaByły zawodnik AZS-u Koszalin przenosi się do Zgorzelca. Wiśniewski ma za sobą bardzo udany sezon w barwach AZS-u Koszalin, z którym zdobył brązowy medal. Dla zespołu z Koszalina sezon 2012/2013 był najlepszym w histroii klubu i trzeba przyznać, ze ogromna w tym zasługa właśnie Wiśniewskiego. Vice-mistrzowie Polski ze Zgorzelca, wzięli się za kompletowanie drużyny na przyszły sezon i najpierw kontrakt przedłużył Ivan Zigeranovic, a teraz do składu dołączył Łukasz Wiśniewski.  Dla Turowa powinno być to bardzo ważne wzmocnienie i jeśli działaczom ze Zgorzelca uda się zatrzymać u siebie Michała Chylińskiego, to w Zgorzelcu będziemy mogli oglądać jeden z ciekawszych( i lepszych/najlepszy ?) obwodów w Tauron Basket Lidze, złożonych z polskich zawodników.

Wiśniewski w sezonie 2012/2013 był najlepszym strzelcem zespołu z Koszalina, kończąc sezon z dorobkiem średnio 14,2 punktów. Był także drugim podającym (3,5 as.), drugim przechwytującym (1,2 przech.) i siódmym zbierającym (2,9 zb). Popularny „Wiśnia” grał bardzo równo przez cały sezon i nie zawiódł szczególnie w Playoffs, gdzie odprawił Trefl z kwitkiem.

Patrząc na zamiłowanie trenera Rajkovicia do mocnej i agresywnej obrony, Łukasz Wisniewski powinien świetnie pasować do zespołu Turowa.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *