Byli gracze PLK zmieniają kluby: Torey Thomas w Turcji, David Logan poza Maccabi

Były podkoszowy Polonii Warszawa – Tony Easley – który ostatni sezon spędził we włoskim Sessari obok Michała Ignerskiego zamienia ligę na francuską. Podkoszowy notujący w ostatnim sezonie w Lega A 11.4pkt oraz 5.6zb parafował jednoroczną umowę z 14. drużyną ligi francuskiej – Sluc Nancy. Z kolei były zawodnik Jeziora Tarnobrzeg – LeMarshall Corbet – wzmocni piątą drużynę fazy zasadniczej we Francji , Chorale de Roanne.

W lidze niemieckiej,  swojego dotychczasowego pracodawcę i ekipę wicemistrza Niemiec EWE Baskets Oldenburg (prowadzącym jest Sebastian Machowski a grali z nim Dru Joyce i Konrad Wysocki) opuszcza ex zawodnik Asseco Prokomu Ronald Burrell. Amerykański podkoszowy notował przeciętne 9.6pkt i 4.3zb a na razie nie znamy jego nowego pracodawcy. Z kolei były zawodnik Turowa i Czarnych, Alex Harris rozegra swój kolejny sezon dla Walter Tigers. Niski skrzydłowy przybywa do 1o. drużyny Bundesligi z ekipy 11. Bremerhaven.

Aleksander Mladenović (ex Śląsk) kolejny sezon spędzi w lidze rumuńskiej, tym razem w zespole wicemistrza kraju Targu Mures. Środkowy w piątej drużyny Rumunii – Gaz Metan – notował przeciętne 9.8pkt i 5.2zb.

Były reprezentant Polski, 30-letni David Logan, po kolejnej przygodzie z wielkim klubem (najpierw był Panathinaikos, a teraz skończyło się na Maccabi) odchodzi z Izraela po niepowodzeniu w finale rozgrywek tamtejszej ligi, gdzie Maccabi niespodziewanie przegrało. David w lidze notował średnią punktową 9.9 podczas gdy w Eurolidze 10.8. Na razie nie znamy zamiarów i nowego miejsca pracy byłego gracza Asseco Prokomu.

Do Dejena Borovnjaka i Olivera Stevica – w lidze tureckiej – dołączy Torey Thomas. Były obrońca Turowa będzie starał się dojść do najwyższej formy po kontuzji i podpisał roczny kontrakt z Aliagą Petkin. 28-latek kończył ostatni sezon we włoskim Pesaro by teraz zasilić szeregi 11. drużyny TBL.

C.D.N.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *