Panathinaikos Mistrzem Grecji po przerwanym meczu

Grecki potentat Panathinaikos Ateny, w którego szeregach występował jeszcze przed rokiem David Logan, po przerwie wrócił na koszykarski tron w rodzimej lidze. Drużynie nie przeszkodził fakt, że na fotelu trenerskim nie zasiadał już słynny Żelijko Obradović. W finale ligi słynne Koniczynki ograły odwiecznego i największego rywala, Mistrza Euroligi oraz ustępującego Mistrza Grecji, Olympiakos.

Koszykarze Panathinaikosu Ateny zdobyli mistrzostwo Grecji po meczu, który nie został dokończony z powodu zamieszek wywołanych przez kibiców. Sędzia przerwał trzecie, decydujące spotkanie w Pireusie, gdy w kierunku ławki zespołu z Aten poleciały petardy, świece dymne i inne przedmioty. Czekał ponad pół godziny na ewakuowanie 10 tys. widzów, ale grupa około stu osób odmówiła opuszczenia hali. W tej sytuacji zakończył mecz, ogłaszając zwycięstwo ateńskich „Koniczynek”.

Pojedynek przerwano na 1.27 min. przed końcową syreną, przy prowadzeniu Panathinaikosu 76:72. Jak poinformował rzecznik prasowy zespołu gości, lekko ranni zostali rozgrywający Vasilis Xanthopoulos, jeden z trenerów oraz intendent klubu. Jeszcze przed rozpoczęciem gry około 30 chuliganów zaatakowało w hali ekipę telewizyjną, niszcząc kamerę.

W rywalizacji do trzech wygranych, zespół a Aten zesweepował rywala z Pireusu (3-0). Olympiakos był najlepszą drużyną sezonu regularnego i przegrał w nim tylko 1 mecz! Dla Pany był to 33. tytuł Mistrza i 16sty w ostatnich 18. latach!
Wynik ostatniego meczu: 76-72