Pierwsza półfinałowa porażka Acei i Czyża

Acea Rzym, z Aleksandrem Czyżem w składzie, przegrała na wyjeździe z Lenovo Cantu 73:81 w trzecim meczu półfinałowym włoskiej ligi koszykarzy. Rywal zmniejszył straty, ale stołeczny klub prowadzi 2-1 w rywalizacji, która toczy się do czterech zwycięstw.

Reprezentant Polski w ciągu siedmiu minut zdobył cztery punkty (wykorzystał obydwa wolne oraz jedną z trzech prób za dwa punkty) i miał zbiórkę. Kolejne spotkanie odbędzie się ponownie w Cantu 31 maja.

Znacznie lepiej zaprezentował się były obrońca AZS Koszalin, Phil Goss (19pkt) podczas 34 minut grze. Z kolei Gani Lawal tym razem zaliczył tylko 8pkt i 7zb w 27 minut. Dla Cantu 6pkt i 4zb zaliczył ex gracz Turowa Marko Scekić.

W drugiej półfinałowej parze obrońca tytułu MDP Siena, rozstawiony w play off z numerem 5, remisuje z liderem po fazie zasadniczej Cimberio Varese 1-1.