Flieger opuszcza Śląsk

Marcin Flieger mimo faktu, że znacząco przyczynił się do powrotu Śląska do ekstraklasy to nie zagra w drużynie z Dolnego Śląska w Tauron Basket Lidze. 29-letni rozgrywający nie chciał przyjąć roli rezerwowego gracza (być może nawet trzeciego na swojej pozycji) i podążył do beniaminka pierwszej ligi, Kinga Wilków Morskich Szczecin.

Obrońca, którego największym sukcesem był brązowy medal Mistrzostw Polski z Czarnymi Słupsk, ma być pierwszą jedynką zespołu Marka Żukowskiego. Wilki Morskie podczas swojego powrotu do I-ligi liczą też na grę w ich składzie innego doświadczonego obwodowego – Łukasza Pacochę.

Tymczasem jak noszą wieści z Wrocławia na pozycję Fliegera przymierzani będą zagraniczni zawodnicy i nie jest wykluczone, że działacze klubu 17-krotnych Mistrzów Polski postawią na amerykańskiego playmakera. Flieger podczas awansu Śląska notował przeciętne: 13,5pkt – 3,3 as – 3,1 zb.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Naszkosz: finałowe typowanie

1. Kto jest Twoim faworytem w finale i co zadecyduje o wygranej Stelmetu bądź Turowa? W. Konieczny: Stelmet na tle...

Zamknij