Turów gotowy do walki o złoto

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec po raz piąty w historii klubu staną przed szansą wywalczenia tytułu mistrza Polski. Na ich drodze do złota stanie tym razem zespół Stelmetu Zielona Góra. Wcześniej  czterokrotnie gościli w finale PLK,  jednak rywalizacja nigdy nie zakończyła się po ich myśli.

Marzymy o zwycięstwie – powiedział PAP prezes Turowa Waldemar Łuczak.

Rywalizacja obu drużyn w trakcie sezonu była bardzo wyrównana. W rundzie zasadniczej zgorzelczanie wygrali ze Stelmetem na wyjeździe 99:84, by u siebie przegrać 89:91. W drugim etapie rozgrywek podopieczni trenera Miodraga Rajkovicia przegrali na własnym parkiecie 73:78, ale w Zielonej Górze nie dali rywalom żadnych szans wygrywając 102:73.

Patrząc na te wyniki można powiedzieć, że przewaga własnego parkietu nie dawała przewagi, ale mam nadzieję, że w rywalizacji o złoto to się zmieni. Chcąc jednak myśleć o mistrzostwie Polski, trzeba także wygrywać na boisku rywala – mówił prezes.

Do rywalizacji play off Turów przystąpił z pierwszego miejsca w tabeli i w ćwierćfinale bez większych kłopotów pokonał 3-0 Polpharmę Starogard Gdański. W półfinale zgorzelczanie zmierzyli się z Anwilem Włocławek i po zaciętych spotkaniach zwyciężyli 3-1. Czwarty mecz Turów wygrał po dogrywce i rzucie Aarona Cela w ostatnich sekundach spotkania.

Euforia po awansie była po zakończeniu spotkania, ale teraz myślimy już o finale. Trudno jednak nie być w dobrych nastrojach, gdy walczy się o mistrzostwo Polski. Zespół jest bardzo zmotywowany i tej motywacji na pewno nam nie zabraknie. Marzymy o zwycięstwie – podkreślił Łuczak.

Walka o tytuł mistrza Polski będzie się toczyła do czterech zwycięstw, a rozpocznie się od dwóch potyczek w Zgorzelcu. – Trudno wskazać zdecydowanego faworyta finału i zakładać, że rywalizacja zakończy się po czterech spotkaniach. Nie można patrzeć na to, jak kończyły się mecze Turowa i Stelmetu w trakcie sezonu, bo wszystko zaczyna się od nowa – dodał prezes.

Pierwszy pojedynek, do którego Turów przystąpi w najmocniejszym składzie, odbędzie się w niedzielę o godz. 17.30. Drugi zaplanowano na wtorek o godz. 19.00. Następnie rywalizacja przeniesie się do Zielonej Góry.

Info za: PAP

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *