Lampe i Kelati rozpoczęli play offs od wygranych

Maciej Lampe zdobył 15 pkt i miał 10 zbiórek, a jego Laboral Kutxa Vitoria pokonała Herbalife Gran Canaria 57:56 w pierwszym spotkaniu 1/4 finału hiszpańskiej ligi koszykarzy.
W innym meczu Valencia Basket z Thomasem Kelatim zwyciężyła CAI Saragossa 80:42.

Lampe był najlepszym strzelcem i zbierającym zespołu. Grał 23 minuty, trafił siedem z 15 rzutów za dwa punkty i jedyny wykonywany wolny. Po jego zbiórce w obronie w końcówce spotkania piłka trafiła do Francuza Thomasa Huertela, który trzypunktowym rzutem na 2,4 s przed syreną uchronił zespół gospodarzy, wicelidera po sezonie zasadniczym, od sensacyjnej porażki z drużyną rozstawioną w numerem 7.

Kelati rozpoczął mecz w pierwszej piątce i grał 18 minut. Nie zdobył punktów, dwukrotnie niecelnie rzucał zza linii 6,75 m, miał także cztery zbiórki i asystę.

W trzecim czwartkowym ćwiercfinale Barcelona Regal pokonała Uxue Basket Bilbao 88:62. Czwarte spotkanie pomiędzy Realem Madryt i Blusens Monbus Santiago de Compostela odbędzie się w piątek.

W ćwierćfinałach ligi ACB gra się do dwóch zwycięstw. Drugie mecze zaplanowano na niedzielę. Ich gospodarzami będą zespoły z Gran Canarii, Saragossy, Bilbao i Santiago.

Info za: PAP

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *