Wyróżnienie dla Wojciechowskiego

Jakub Wojciechowski, znajdujący się w szerokiej kadrze Polski Dirka Bauermanna, na słoweński Eurobasket, został uznany za najlepszego zawodnika II-ligi włoskiej. Środkowy włoskiego Torino trafił też do pierwszej piątki sezonu Nazionale A oraz uznano go za najlepszego środkowego całych rozgrywek.

Torino z bilansem 26-8 wygrało rozgrywki na zapleczu I-ligi i będzie w następnym sezonie biło się o awans do ekstraklasy. Wojciechowski podczas wszystkich spotkań sezonu zaliczał średnie na poziomie 15pkt i 9zb i miał okazję pracować pod najlepszym trenerem Nazionale A – Stefano Pillastrinim.

23-letni podkoszowy o wzroście 214cm, 7-krotnie przekroczył granicę 20pkt i jego rekord wynosi 26 oczek. 15-krotnie zbierał ponad 10 piłek w meczu a swój rekord ustanowił na granicy 17. Za kilka tygodni postara się udowodnić swój postęp w grze, w mocniejszym gronie, przy Marcinie Gortacie – Macieju Lampe – Szymonie Szewczyku i być może uda się mu załapać do składu na Eurobasket 2013. W eliminacjach u Alesa Pipana już łapał doświadczenie, więc nie jest powiedziane, iż jest bez szans na bycie w 12stce.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *