Powrót Ignerskiego do składu i wygrana Banco di Sardegni

Zespół Banco di Sardegna Sassari z Michałem Ignerskim w składzie przegrał na wyjeździe z Lenovo Cantu 80:82 w ćwierćfinałowym meczu play off włoskiej ligi koszykarzy.

Ignerski, który nie wystąpił w trzech poprzednich spotkaniach zespołu z Sardynii, wyszedł pierwszej piątce, grał 24 minuty, trafił trzy z pięciu rzutów za dwa punkty i spudłował wszystkie cztery za trzy. Miał także dwie zbiórki i jeden blok. Banco di Sardegna, wicelider po sezonie zasadniczym, jest rozstawiony w ćwierćfinale z numerem drugim, a jego rywal z „siódemką”.

Remis jest także w rywalizacji Acea Rzym (numer 3) Aleksandra Czyża z Trenkwalderem Reggio Emilia (6). W środę zespół ze stolicy Włoch pokonał rywala w jego własnej hali 71:68 i wyrównał na 2-2. Polak grał w tym spotkaniu osiem minut i zdobył dwa punkty, trafiając jedyny rzut z gry.