Carter opuścił Polpharmę.

Polpharma Starogard GdańskiAmerykański rozgrywający, Jawan Carter, od czwartku nie jest już zawodnikiem Kociewskich Diabłów Włodarze klubu rozwiązali kontrakt z Amerykaninem za porozumieniem stron, a główną przyczyną była przedłużająca się kontuzja gracza.

25-latek był jednym z czołowych zawodników Polpharmy Starogard Gdański. Amerykanin doznał jednak kontuzji i w czwartek klub postanowił rozwiązać z nim umowę.Badanie rezonansem magnetycznym wykazało u zawodnika obecność torbiela na nadgarstku.

Po otrzymaniu wyników badań Jawan podjął ostatnią próbę powrotu do drużyny. Niestety, wtorkowe i środowe treningi pokazały, że Jawan wciąż odczuwa skutki kontuzji – powiedział Roman Olszewski, prezes SKS Sportowa S.A.

W 26 występach w Tauron Basket Lidze Carter zdobywał średnio 14.2 punktu i 3.7 asysty. Niestety wskutek zamkniętego okienka transferowego jedynym rozgrywającym zespołu Mindaugasa Budzinauskasa zostanie Marcin Nowakowski. Jest to bardzo pechowy czas na osłabienie składu, gdyż za niecałe dwa tygodnie rozpoczyna się faza play offs a Polpharma rozegra swoje mecze mocno osłabiona.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *