Machowski najlepszym szkoleniowcem Bundesligi.

Nie tylko w naszym kraju faza zasadnicza sezonu dobiega końca, a koszykarze szykują się do play offs. Podobnie jest u naszych zachodnich sąsiadów, w niemieckiej bundeslidze. W BEKO BBL spotykamy co tydzień kilku zawodników, którzy mieli okazję sprawdzić się w polskich realiach, a niektórych przypadkach po 2 (Stanley Burrell i Scott Morrison po przygodzie w Słupsku grają dla Bremerhaven) a nawet 3 graczy – byłych zawodników PLK – występuje w jednej drużynie. Dla przykładu w EWE Baskets Oldenburg występują Dru Joyce, Konrad Wysocki i Ronald Burrell a co ciekawe ich opiekunem jest znany z występów w Turowie Zgorzelec i Kotwicy Kołobrzeg, Sebastian Machowski.

To właśnie EWE Baskets prowadzone przez Machowskiego (byłego reprezentanta Niemiec) jest jedną z największych rewelacji obecnego sezonu w lidze niemieckiej , i po 30. kolejkach, z bilansem 22-8 zajmuje drugie miejsce w tabeli. Byłemu szkoleniowcowi Kotwicy Kołobrzeg, który miał okazję sprawdzić się jako trener w polskich realiach (i szło mu to całkiem udanie) przyznano właśnie laur najlepszego trenera rozgrywek w Niemczech.

Machowski rywalizował o te miano również z czterema  innymi szkoleniowcami znanymi z pracy w PLK. Dla przykładu New Yorker Braunschwieg Phantoms prowadzi obecnie Kostas Flevarkais (pracował w Polpaku Świecie) i w drużynie ma on do dyspozycji znanego z występów w Polpaku – Hardinga Nanę. Natomiast Fraport Skyliners Frankfurt trenuje były opiekun kadry Polski i Śląska Wrocław – Muli Katzurin. Izraelczyk ma u siebie w składzie również ex gracza Śląska , Dawana Robinsona. W ALBIE Berlin na codzień pracuje ex coach Turowa Zgorzelec, Sasho Obradović. W końcu w Bayernie Monachium asystentem słynnego Svetislava Pesića jest Emir Mutapcić (w zespole gra Jan Hendrik Jagla).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *