TOP6: podsumowanie ósmego dnia w liczbach i nagrodach.

Jedno spotkanie – telewizyjne – bardzo zacięte i obfitujące w negatywne emocje – oraz dwa mecze bez wielkiej historii, z łatwymi wygranymi gospodarzy – tak w wielkim skrócie można podsumować wydarzenia 8. kolejki w topowej szóstce..

I – Liczby kolejki

Trefl Sopot – Stelmet Zielona Góra 82:78

Łukasz Koszarek mimo 11 rozdanych asyst i double double z 11pkt, przegrał po raz 3 w 5 spotkniach zielonogórskiego klubu. Tym samym i poprzez porażkę z Treflem, Stelmet spadł na 4 lokatę a Trefl wrócił na 3.

– Zielonogórzanie w następnych dwóch spotkaniach będą zmuszeni sobie radzić bez Waltera Hodge’a, który po słownych atakach na stolik sędziowski, tuż po meczu, odpocznie w konfrontacjach z Asseco Prokomem i Energą Czarnymi. Portorykańczyk przeciwko Treflowi, znów był najskuteczniejszy z 17pkt, ale trafił tylko jedną z siedmiu prób zza łuku.

– Spotkania za utarczki słowne Marcinem Stefańskim i popchnięcie skrzydłowego Trefla nie dokończył Quinton Hosley, który dostał przewinienie dyskwalifikujące.

– Mimo małej przewagi na tabliach (32-29) gościom nie udało się wygrać kolejnego spotkania na wyjeździe (ostatnio przegrali we Włocławku). Nie pomogło też 11 zbiórek Olivera Stevića.

– Znów na parkiecie nie zagościł Mantas Cesnauskis i znów na zero zagrał Zbigniew Białek. Były skrzydłowy Polpharmy w 7 ostatnich meczach aż 5 razy kończył spotkanie bez punktów.

– O mały włos sopocianie nie przegraliby znów ze Stelmetem, poprzez niecelne osobiste w końcówce Franka Turnera i Adama Waczyńskiego. W całym meczu zaprezentowali mizerną skuteczność z linii, 17 na 30 (56%).

– Forma strzelecka trzech graczy dała wygraną gospodarzom; 19pkt rzucił Filip Dylewicz, 18 dodał Frank Turner, a decydujące trafienie zza łuku (z 17pkt na koncie) wykonał Sime Spralija.

Marcin Stefański, który swoimi słowami prowokował Quintona Hosley’a, zachował 100% skuteczność z gry – 3/3 – ale nie popisał na na linii rzutów wolnych – 1/6.

Ronald Boo Davis ograniczył liczbę rzutów i tym razem oddał 3 ale trafił 2 i zakończył mecz z 7 oczkami.

Energa Czarni Słupsk – Anwil Włocławek 73:54

Andrej Urlep odniósł trzecią z rzędu wygraną ze swoją drużyną w TOP6. W drugim z rzędu meczu znokautował on z zawodnikami zespół wyżej notowany.

– O ile koszmarem dla przeciętnego widza okazała się druga odsłona (9:13 dla Anwilu), o tyle trzecia kwarta była popisem gry w obronie i ataku Czarnych Panter (23:8). Przypomnijmy sobie, że również Asseco Prokom zagrało fatalne trzecie dziesięć minut całkiem niedawno w Gryfii.

– Miejscowi byli lepsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i tak: skuteczność z gry 50-29%, zbiórki 36-30, bloki 6-1 czy asysty 17-9. Ponadto 7 z 21 rzutów za 3pkt trafili Czarni, a Anwil 4 z 21.

– Tylko jeden gracz gości, Tony Weeden, przekroczył granicę 10pkt (12). Wśród gospodarzy lepszych wyników nikt nie osiągnął; Dutkiewicz 12, Trice i Davis po 11. Bryan Davis trafił wszystkie cztery rzuty z gry.

– W Anwilu nieskutecznością razili: Weeden (2-11), Boykin (1-5) czy Jovanović (0-3). Nie błyszczał również Szubarga (2-7 i tylko 3 asysty).

– Wszechstronnością imponował Rocky Trice (11pkt,7zb,4as,4przech).

– Dla Rottweilerów była to druga z rzędu porażka – bez wyrazu – i po podpisaniu nowej umowy przez Miliję Bogicevića.

Turów Zgorzelec – Asseco Prokom Gdynia 88:61

– Już dawno Tury nie ograły tak łatwo i wyraźnie Mistrzów Polski, na własnym parkiecie (z tego co ja pamiętam to za kadencji Saso Filipovskiego zdarzały się wygrane 20 punktami ale czy później?).

– Turów budował przewagę, kwarta po kwarcie, przez trzy pierwsze odsłony, nie dając rywalom rzucić więcej punktów niż 16.

– Mimo 100% skuteczności Piotra Szczotki (5-5) goście nie potrafili nawiązać wyrównanej walki. Typowi strzelcy, Robert Witka (1-6) i Przemysław Zamojski (1-10) odbiegali poziomem od lepiej dysponowanego kolegi.

– W połowie pierwszej kwarty problemy z 2 faulami i strata Tomasza Śniega zmusiły Andrzeja Adamka do zmiany sposobu rozgrywania akcji i zaabrał się za to Mateusz Ponitka.

– Gościom nie pomogło kolejne double-double w sezonie Rasida Mahalbasića (12pkt i 11zb).

– Przyjezdnym nie siedział rzut i notowali oni tylko 37% z gry, podczass gdy ich rywale mieli wskaźnik 48%. APG trafiło tylko 4 trójki, a Turów 8 takich rzutów.

– Pięciu graczy trenera Rajkovića przekroczyło granicę 10pkt – Cel, Chyliński, Jackson, Kulig i Opacak.

– Uwaga; Turów popełnił ledwie 4 straty, przy 16 Mistrzów Polski.

– Po tym meczu zgorzelczanie umocnili się na prowadzeniu i mają 3 oczka przewagi nad drugim Anwilem, z tymże 4 kolejne drużyny mają po jednym spotkaniu rozegranym mniej.Turów też jako pierwszy team w PLK osiągnął pułap 50 punktów w ligowej tabeli. Jako jedyny w lidze też ma liczbę porażek poniżej 10 (9).

II – Nagrody kolejki

MVP 8 kolejki w TOP6: Filip Dylewicz (19pkt i 6zb)

Najlepszy wśród przegranych: Łukasz Koszarek (11pkt i 11as)

Rezerwowy kolejki: Sime Spralija (17pkt i 3/6 za 3pkt)

Największy zawód/antybohater kolejki: wspólnie Tony Weeden (2-11 z gry) i Przemysław Zamojski (1-10 z gry)

Piątka wygranych: Frank Turner – Rocky Trice – Aaron Cel – Filip Dylewicz – Sime Spralija

Piątka przegranych: Łukasz Koszarek – Quinton Hosley – Piotr Szczotka – Oliver Stević – Rasid Mahalbasic

Polska piątka kolejki: Łukasz Koszarek – Marcin Dutkiewicz – Piotr Szczotka – Filip Dylewicz – Damian Kulig

Podwójni zdobywcy:

– Łukasz Koszarek (11pkt i 11as)

– Rasid Mahalbasic (12pkt i 11zb)

Stuprocentowi (minimum 3-3 z gry)

– Marcin Stefański (3-3)

– Bryan Davis (4-4)

– Piotr Szczotka (5-5)

Niewypały kolejki:

– 0/4 Michał Nowakowski

– 0/ 3 Nikola Jovanovic

– 1/5 Ruben Boykin

– 2/11 Tony Weeden

– 1/6 Robert Witka

– 1/10 Przemysław Zamojski

Rekordy 8  kolejki w TOP6:

Punkty – 19 – Filip Dylewicz

Zbiórki – 11 – Rasid Mahalbasić

Asysty – 11 – Łukasz Koszarek

Przechwyty – 4 – Rocky Trice i Russell Robinson

Bloki – 4- Yemi Gadri Nicholson

Drużyna 8 kolejki w TOP6: Trefl Sopot za ważne przed play offs zwycięstwo nad naszpikowanym gwiazdami Stelmetem Zielona Góra. Gracze Mariusza Niedbalskiego wygrali spotkanie z drużyną prezentującą się okazalej na obwodzie i nieco silniej pod koszem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *