Kotwica znów zmienia trenera.

Najpierw był Tomasz Mrożek, a później nastąpił powrót do przeszłości przy osobie Mariusza Karola. Co łączyło obu szkoleniowców? Fakt, że żaden z nich nie wygrał wyjazdowego spotkania Kotwicy, a poza tym druga w tym sezonie miotła wśród Czarodziei z Wydm nie wygrała żadnego spotkania w drugiej fazie rozgrywek czyli dolnej szóstce.

Sytuację może odmienić grający szkoleniowiec, którym dziś został kapitan Kotwicy – Grzegorz Arabas. Tym samym Arabas stanie się pierwszym człowiekiem w PLK od czasów Jeffa Nordgaarda (AZS Koszalin), który postara się pomóc kolegom zarówno na parkiecie jak i z ławki. Zarząd klubu wysyłając oficjalnie na urlop dotychczasowego trenera (swoją drogą nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki) niewiele ryzykuje, a ponadto być może analizuje sytuację jak poradzi sobie Arabas w nowej roli, również pod kątem kolejnych rozgrywek.

Po pięciu spotkaniach w II fazie rozgrywek Czarodzieje z Wydm notują bilans 0-5 i są na ostatnim miejscu w swojej grupie. 33 punkty to o 5 mniej do przedostatniego Startu Gdynia. Ponadto obok wyjazdowego bilansu z całego sezonu 0-14 na wyjazdach, kołobrzeżanie wygrali także najmniej spotkań u siebie – 6-18.

Warto dodać, iż przed sezonem 2012-13 klub został warunkowo dopuszczony do PLK, ze względu na problemu finansowe. Kto wie czy dziś również one nie są przyczyną słabych wyników zespołu?

Wracając do osoby Grzegorza Arabasa, to w swojej karierze występował w Czarnych Słupsk, Stali Ostrów Wlkp, Astorii Bydgoszcz, AZS Koszalin, Sportino Inowrocław, Polpharmie Starogard Gdański i dwukrotnie w Kotwicy Kołobrzeg. W tym czasie pracował z wieloma polskimi i zagranicznymi trenerami i niewykluczone jest, że pewne praktyki wykorzysta w swojej pracy z pożytkiem dla zespołu. Świeżo upieczonemu trenerowi życzymi POWODZENIA!!

Pin It

1 komentarz

  1. kibic z Wrocławia 08/04/2013 at 23:59 - Odpowiedz

    Zeby tylko nasz kochany Sląsk miał tak dobrą sytuację finansową jak ma obecnie Kotwica to nie bał bym się o nasz awans i byt w ekstraklasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *