Hrycaniuk przenosi się do Valencii, zagra z Kelatim.

Niestety dla kibiców Asseco Prokomu nie potwierdziły się informacje, że wraz z odejściem Łukasza Koszarka skończy się uszczuplanie składu Mistrzów Polski. Wg ostatnich doniesień z Gdyni, Adam Hrycaniuk opuszcza szeregi klubu i przenosi się do ligi hiszpańskiej. Jego nowym klubem będzie Basket Valencia, w której wystepuje inny kadrowicz, Thomas Kelati..

 Team z Valencii obecnie plasuje się na 4 pozycji ligi hiszpańskiej. Legitymuje się bilansem 16-10 i depcze po piętach Mistrzowi kraju, Barcelonie (17-9).

Hrycaniuk o minuty na parkiecie będzie rywalizował z ukraińskim silnym skrzydłowym Sergeiem Liszczukiem oraz brazylijskim centrem Vitorem Faveranim. Dla środkowego reprezentacji Polski gra w lidze hiszpańskiej będzie solidnym przetarciem przed słoweńskim Eurobasketem. Będzie to też pierwsza zagraniczna przygoda w profesjonalnej karierze, od powrotu z wojaży w Stanach Zjednoczonych (na uczelnii Cincinatti).

Rozgrywki PLK zakończył z liczbami 10pkt i 6.3zb na mecz. Oczywiście centrowi życzymy powodzenia i dalszego rozwoju na parkietach najlepszej europejskiej ligi.

 

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
TOP6: Podsumowanie czwartej kolejki w liczbach i nagrodach.

Przerwana zwycięskim rzutem Krzysztofa Szubargi passa trzech zwycięstw Trefla Sopot, czwarta z rzędu porażka w górnej szóstce Czarnych Słupsk z...

Zamknij