Hrycaniuk przenosi się do Valencii, zagra z Kelatim.

Niestety dla kibiców Asseco Prokomu nie potwierdziły się informacje, że wraz z odejściem Łukasza Koszarka skończy się uszczuplanie składu Mistrzów Polski. Wg ostatnich doniesień z Gdyni, Adam Hrycaniuk opuszcza szeregi klubu i przenosi się do ligi hiszpańskiej. Jego nowym klubem będzie Basket Valencia, w której wystepuje inny kadrowicz, Thomas Kelati..

 Team z Valencii obecnie plasuje się na 4 pozycji ligi hiszpańskiej. Legitymuje się bilansem 16-10 i depcze po piętach Mistrzowi kraju, Barcelonie (17-9).

Hrycaniuk o minuty na parkiecie będzie rywalizował z ukraińskim silnym skrzydłowym Sergeiem Liszczukiem oraz brazylijskim centrem Vitorem Faveranim. Dla środkowego reprezentacji Polski gra w lidze hiszpańskiej będzie solidnym przetarciem przed słoweńskim Eurobasketem. Będzie to też pierwsza zagraniczna przygoda w profesjonalnej karierze, od powrotu z wojaży w Stanach Zjednoczonych (na uczelnii Cincinatti).

Rozgrywki PLK zakończył z liczbami 10pkt i 6.3zb na mecz. Oczywiście centrowi życzymy powodzenia i dalszego rozwoju na parkietach najlepszej europejskiej ligi.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *