WKK Wrocław ponownie Mistrzami Polski juniorów starszych.

Koszykarze WKK Wrocław zostali mistrzami Polski juniorów do lat 20. W finale rozegranego w Sopocie turnieju wrocławianie pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 74:61 (14:17, 22:11, 19:13, 19:20). Brązowy medal zdobyli zawodnicy Trefla Sopot.

W spotkaniu o złoty medal najwięcej punktów rzucili Jarosław Trojan – 21 oraz Jakub Koelner i Jan Grzeliński po 12 dla WKK, natomiast dla MKS Jakub Karolak – 20 oraz Grzegorz Grochowski i Marcin Piechowicz po 13.

W zeszłym roku koszykarze WKK także wywalczyli mistrzostwo kraju – w finałowym spotkaniu w Lublinie okazali się lepsi 65:53 od Trefla. W składzie aktualnej drużyny WKK znalazło się kilku graczy, którzy w 2012 roku okazali się najlepsi w Polsce w tej kategorii wiekowej.

W półfinale sopockiego turnieju wrocławianie zwyciężyli 64:48 Rosę Sport Radom, a zawodnicy z Dąbrowy Górniczej wygrali po dogrywce z Treflem 68:68. W meczu o brązowy medal gospodarze imprezy pokonali Rosę 63:47.