Hrycaniuk nowym graczem Trefla!

Czterokrotny Mistrz Polski z Asseco Prokomem, reprezentant Polski, Adam Hrycaniuk zmienia klub. Z Asseco Prokomu Gdynia przenosi się lokalnego rywala,  Trefla Sopot. Od kilku dni w polskich mediach dominował temat przenosin czołowych graczy ekipy prowadzonej przez Andrzeja Adamka do innych potentatów jak Turów Zgorzelec i Stelmet Zielona Góra, wskutek obniżek płac zaproponowanych przez zarząd gdyńskiego klubu. Jak się okazuje dziś czołowy center PLK jako pierwszy z Polaków opuszcza tonący statek..

Mój agent ustalił już wszystkie warunki kontraktu z Treflem, ale wciąż czekam na ruch szefów klubu z Gdyni, bo moja umowa z Prokomem nie została jeszcze rozwiązana – powiedział na łamach trojmiasto.sport.pl Adam Hrycaniuk.

Wcześniej jak pamiętamy w przeciwną stronę powędrował, z podobnych względów, Przemysław Zamojski.

29-letni środkowy w obecnym sezonie notuje średnio 10.3 punktu i 7.o zbiórki i na pewno będzie on wyraźnym wzmocnieniem wicemistrza Polski na pozycji numer 5, bowiem do tej pory w drużynie prowadzonej przez Mariusza Niedbalskiego minuty na piątce dzielili nierówni Kurt Looby i Sime Spralija. Jak wiadomo, Looby jest graczem lepiej radzącym sobie w obronie niż w ataku, natomiast Spralija lubującym się w graniu na dystansie, raczej unikającym walki w podkoszowej trumnie. Hrycaniuk – obok innego, czołowego, polskiego podkoszowego TBL, Filipa Dylewicza, ma poprowadzić Trefl do mistrzostwa ligi.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *