Logan wyrywa wygraną Lampemu.

Maciej Lampe był najlepszym koszykarzem Caja Laboral Vitoria, ale jego drużyna przegrała we własnej hali z Maccabi Tel Awiw 62:66 w meczu 9. kolejki grupy F fazy Top 16 Euroligi. Polak uzyskał double-double – 19 pkt i 12 zbiórek.

To piąta z rzędu porażka zespołu z Vitorii. Mecz obejrzało ponad 12 tysięcy kibiców. Lampe przebywał na parkiecie 31 minut. Trafił siedem z 14 rzutów za dwa punkty i wykorzystał pięć z sześciu wolnych.

Bohaterem spotkania był David Logan, który zdobył dla Maccabi 16 pkt, w tym cztery ostatnie decydujące o zwycięstwie. Amerykanin z polskim paszportem, były gracz Asseco Gdynia, na 25 sekund przed końcem, przy prowadzeniu zespołu z Kraju Basków 62:61 trafił zza linii 6,25 m. Faulowany kilkanaście sekund później przez Lampego wykorzystał obydwa wolne. Miał także cztery zbiórki, dwa przechwyty i asystę.

Mecz był o tyle ważny, że spotykały się zespoły walczące o czwarte miejsce, ostatnie premiowane awansem do ćwierćfinałów. Zwycięstwo przedłużyło szanse Maccabi na udział w play off.

Źródło informacji: PAP

Pin It

2 komentarze/y

  1. Logan nic nikomu nie wyrwał. To Caja sama oddała zwycięstwo. Szczególnie głupimi decyzjami w końcówce meczu jak np. kompletnie zbędna próba rzutu za 3 bodajże Huertela który rozgrywał dobre spotkanie i sam chciał rozstrzygnąć losy spotkania. Maciek Lampe też przy zbiórce w ataku mając piłkę w rękach opuścił ją zbyt nisko zrobiło się zamieszanie i piłka sporna dla Maccabi. Logan też rozegrał dobry mecz ważna trójka w końcówce inna sprawa że nikt go nie pilnował!!! Szkoda porażki tym bardziej ze Maciej rozgrywał świetny mecz.

  2. Trochę chyba nie tak i sam sobie przeczysz;
    spotkanie było bardzo wyrównane, pięć razy zmieniało się prowadzenie, pięć razy tablica wyników wyświetlała wynik remisowy a to wszystko w czwartej kwarcie. David celnie rzucał za 3 punkty na 24,7 sekundy przed końcem meczu, później również trafił rzuty wolne, dzięki czemu Electra wygrała. Czy nic nie wyrwał? Wg mnie był ojcem wygranej Maccabi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *