W meczu charytatywnym Trefl znowu lepszy od Polpharmy.

adamWczoraj dobyło się spotkanie charytatywne pomiędzy zdobywcą Intermarche Basket Cup, a gospodarzami ze Starogardu Gdańskiego. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 78:62, ale nie chodziło w tym wszystkim o wynik. Przed meczem odbył się trening pokazowy w którym cenne rady młodym adeptom koszykówki dawał Kacper Lachowicz.

Cały dochód ze spotkania Trefla Sopot z Polpharmą został przekazany na leczenie dla kibica ekipy gospodarzy – Kacpra Konieczka. Cel był szczytny, a sami zawodnicy podeszli do całej inicjatywy bardzo poważnie i zagrali twardo, a zarazem efektownie. Dopisała także frekwencja w hali imienia Andrzeja Grubby mimo tego, że spotkanie nie było oficjalne. Wszyscy spędzili miło czas i byli zadowoleni, a wieczór umilał kibicom Treflik czyli maskotka graczy z Sopotu.

Wydarzenia na boisku stały na niezłym poziomie. W składzie Sopocian zabrakło Franka Turnera i Filipa Dylewicza. Amerykanin wrócił do kraju załatwić sprawy prywatne, a silny skrzydłowy przygotowuje się do  jutrzejszego Meczu Gwiazd. Godnie zastąpili ich jednak inni gracze Trefla. Kurt Looby zdobył 16 punktów i zebrał 13 piłek imponując swoją skocznością i kończąc wiele akcji wsadami. Z dobrej strony pokazał się także Sime Spralja, który zapisał w swoim dorobku 16 punktów i 6 zbiórek, oraz Marcin Stefański, który zakończył spotkanie z 12 punktami. Po stronie gospodarzy najlepiej prezentował się duet McCauley – Lichodzijewski. Pierwszy rzucił 18 punktów, a drugi 11.

Spotkanie było dobrą okazją do gry dla młodych zawodników. W Polpharmie pograł Szymon Radomski, notując 6 punktów i Daniel Szymkiewicz, który dołożył 3 oczka. W ekipie gości na więcej minut zasłużył Paweł Dzierżak i zagrał dobre spotkanie. W 13 minut zdobył 8 punktów i rozdał 8 asyst. Trefl pokonał Polpharmę już 3 raz w tym sezonie.

W przerwie spotkania organizatorzy zaprosili kibiców do udziału w wielu konkursach. Do wylicytowania była także koszulka Kurta Looby’ego z występów w EuroCup. Szczęśliwy nabywca kupił ją za 210 złotych, które również zostały przekazane na leczenie młodego Kacpra.