Ignerski ogrywa Szewczyka.Porażka Czyża.

Drużyna Banco di Sardegna Sassari z Michałem Ignerskim pokonała Umanę Wenecja z Szymonem Szewczykiem 108:84 w meczu 19. kolejki włoskiej ligi koszykarzy. Ignerski zdobył 17 punktów i miał sześć zbiórek. Szewczyk uzyskał tylko 4 punkty i miał sześć zbiórek. Zespół z Sardynii jest wiceliderem tabeli z bilansem 15 zwycięstw i czterech porażek, a Umana zajmuje siódmą lokatę (dziesięć zwycięstw w 19 meczach). Liderem jest Cimberio Varese, które ma o jedno zwycięstwo więcej od drużyny Ignerskiego.

Skrzydłowy Banco Sassari przebywał na parkiecie 30 minut i był czołowym zawodnikiem zespołu. Trafił pięć z sześciu rzutów za dwa punkty, dwa z trzech zza linii 6,75 m i wykorzystał jeden z dwu wolnych. Znacznie gorsze statystyki miał środkowy Wenecji. Cztery punkty uzyskał rzutami wolnymi (wykonywał ich sześć) i nie trafił żadnego z gry.

Acea Rzym z Aleksandrem Czyżem przegrała we własnej hali z Emporio Armani Mediolan 66:79. Polski skrzydłowy zdobył pięć punktów i miał pięć zbiórek. Trafił tylko raz z pięciu prób za dwa punkty i jedyny rzut zza linii 6,75 m. Najwięcej punktów dla rzymian uzyskał były zawodnik Zastalu Zielona Góra – Gani Lawal (24). Acea z bilansem 12 zwycięstw i siedmiu przegranych zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Źródło informacji: PAP

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *