Zmiany w AZS-ie

Tego należało się spodziewać – po pięciu porażkach w sześciu ostatnich spotkaniach pracę stracił dotychczasowy trener AZS-u Koszalin, Teo Cizmić. Zastąpił go Serb Zoran Sretenović, którego zadaniem będzie doprowadzenie koszalińskiej drużyny do porządku i utrzymanie szóstego miejsca – tak, by Akademicy awansowali w drugim etapie do górnej szóstki.
Wbrew licznym plotkom i nieoficjalnym zapowiedziom nikt z zawodników nie zostanie – póki co – zwolniony, decyzje w tej sprawie zapadną bowiem po meczu ze Stelmetem, a odpowiadać za nie będą prezes wraz z nowym trenerem.

Untitled

Po świetnym początku sezonu AZS zajmował nawet drugie miejsce w tabeli, jednak 5 porażek w ostatnich 6 spotkaniach kosztowało koszalinian spadek na szóste miejsce i z bilansem 9-8 muszą walczyć o awans do silniejszej grupy w drugim etapie, gdyż tyle samo punktów mają czarni Słupsk, a z pogoni nie rezygnują Polpharma i Jezioro. Z drugiej strony słabe wyniki sportowe nie były jedynym – przynajmniej oficjalnie – powodem rozstania się z Cizmiciem.
Jak podaje strona AZS-u Koszalin:

Drugim, niezwykle istotnym powodem rozstania się z trenerem był pogarszający się stan zdrowia chorwackiego szkoleniowca.

Nowy szkolenioweic koszalinian, Zoran Sretenović (48 lat) to były świetny koszykarz – z reprezentacją Jugosławii oraz Serbii zdobył dwukrotnie Mistrzostwo Europy. Ma także doświadczenie w PLK – w latach 2010-2011 prowadził Polpharmę Starogard Gdański i z zespołem Farmaceutów zdobył Puchar Polski. Jednak w kolejnym sezonie po kiepskim starcie został zwolniony.
To nie koniec rotacji w sztabie szkoleniowym, gdyż wczoraj klub poinformował także o tym, że drugim trenerem został Piotr Ignatowicz.
Wszelkie decyzje odnośnie do zmian kadrowych i zwolnienia bądź zatrudnienia jakiegokolwiek gracza nowy trener wraz z prezesem klubu ogłoszą dopiero po meczu ze Stelmetem, który ma być ostatecznym sprawdzianem przydatności niektórych graczy.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *