Ales Pipan przestał być trenerem kadry.

Potwierdziły się wczorajsze rewelacje. Słoweniec Ales Pipan przestał być trenerem reprezentacji Polski! Szkoleniowiec, który miał drugi raz z rzędu poprowadzić naszą kadrę podczas kolejnego Eurobasketu, rozwiązał kontrakt z PZKoszem i przejął kadrę Macedonii (również biorącą udział w Mistrzostwach Europy 2013 w Słowenii).

Wszystko wskazuje więc na to, że Polaków poprowadzi Niemiec Dirk Bauermann. Na oficjalne potwierdzenie nie powinniśmy zatem długo czekać. Przypomnijmy, że Pipan wprowadził naszą kadrę na słoweński turniej, wygrywając grupę ‚E’ i bijąc w drugiej części eliminacji Belgię czy Finlandię. Miał być też pierwszym od lat trenerem prowadzącym naszą kadrę w drugim z rzędu turnieju o Mistrzostwo Europy..

Nieoficjalnie wiadomo, że odejście Pipana jest związane z małym zaufaniem jakim dażyli go polscy gracze, a bardziej utytułowany Dirk Bauermann ma zmobilizować do stawienia się na kadrę Macieja Lampego, Marcina Gortata, Szymona Szewczyka oraz Thomasa Kelatiego. Miejmy nadzieję, że Niemiec osiągnie plan miniumum, i w przeciwieństwie do Pipana, wyprowadzi naszą kadrę z grupy ‚C’, w której zmierzymy się z Hiszpanią, Czechami, Gruzją, Chorwacją i Słowenią.

Alesowi Pipanowi szczególnie dziękujemy za pamiętaną wygraną nad Turcją (84:83), podczas litewskich Mistrzostw.

Pin It

2 komentarze/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *