Wygrana Lampego i porażka Kelatiego. Świetny występ Woodsa.

Autor: Quentin

Ciągle w bardzo dobrej formie znajduje się Maciej Lampe, który po raz kolejny zaimponował swoją dyspozycją w rozgrywkach Liga Endesa. Polak w siedemnastej kolejce hiszpańskiej ligi poprowadził swój zespół do wyjazdowej wygranej nad 101:95 nad Manresą. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była jednak dogrywka.

Lampe grał przez niespełna 24 minuty. Jak zwykle wykorzystał ten czas bardzo owocnie. Uzyskał on bowiem 23 punkty (7/10 z gry, 9/10 z osobistych) dodając 6 zbiórek i dwie asysty.

18 punktów dodał Nemanja Bjelica a 16 San Emeterio. Caja Laboral z bilansem 14:3 zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Valencia z Thomasem Kelati poniosła swoją piątą porażkę w sezonie w rozgrywkach hiszpańskiej Liga ENDESA. Drużyna Polaka uległa na inaugurację 17 kolejki na wyjeździe drużynie Lagun Bro 68:76. Kelati przebywał na parkiecie przez 32 minuty, w czasie których uzyskał 11 punktów (3/4 za dwa, 1/3 za trzy, 2/2 z osobistych), dodając dwie zbiórki i asystę.

W drużynie gospodarzy najlepszy był dobrze znany w Polsce Qyntell Woods, który zdobył 22 punkty oraz 7 zbiórek. Valencia z bilansem 12:5 zajmuje czwarte miejsce w tabeli Liga Endesa.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *