Czarni zatrudniają nowego swingmana.

Energa Czarni zakontraktowali nowego zawodnika na pozycję rzucającego obrońcy. Jest to Amerykanin – Roderick Trice. Koszykarz może występować również jako niski skrzydłowy. Przez ostatnie pięć sezonów „Rocky” grał w Niemczech.

Amerykanin jest absolwentem Uniwersytetu Południowej Karoliny, a po raz pierwszy przyjechał do Europy w 2007 roku, do grającego na zapleczu niemieckiej ekstraklasy Cuxhaven BasCats. Został uznany najlepszym zawodnikiem oraz obrońcą i doprowadził swój zespół do wicemistrzostwa ligi. W następnym sezonie Trice występował już w najwyższej klasie rozgrywkowej. W drużynie BG 74 Göttingen notował na swoim koncie 11,9 punktu, 5,3 zbiórki oraz 2,7 przechwytu na mecz. Rodericka po raz kolejny nagrodzono za solidną postawę na boisku, Amerykanin został uznany za najlepszego debiutanta oraz trafił do najlepszej piątki defensorów ligi niemieckiej.

Rocky przez trzy ostatnie lata występował w Ratiopharmie Ulm i w ostatnim sezonie zdobył ze swoją drużyną wicemistrzostwo Niemiec. Trice nie wziął jednak udziału w spotkaniach finałowych, ponieważ pauzował z powodu kontuzji kciuka. Amerykanin w ostatnich rozgrywkach notował średnio 7,3 punktu, 3,6 zbiórki oraz 1,3 przechwytu na mecz. Ponadto Roderick zwyciężył w konkursie wsadów, więc kibice na pewno zobaczą w tym sezonie wiele efektownych zagrań ponad obręczą. Złą wiadomością jest to, że Rocky nie wystąpił w żadnym oficjalnym spotkaniu od kwietnia 2012 roku, ale podczas dotychczasowej przygody w Europie był ważnym ogniwem każdego zespołu, w którym grał.

Nowy nabytek Czarnych mierzy 191 cm wzrostu, waży 82 kg i ma 28 lat. Pojawienie się Amerykanina w składzie słupszczan oznacza, że trener Marius Linartas będzie miał do dyspozycji dziesięciu graczy w rotacji i dodatkowo dwóch juniorów. Ponadto jeden z młodych graczy zasiądzie na trybunach, prawdopodobnie ta przykra konieczność spotka Wojciecha Jakubiaka. Roderick Trice powinien wnieść wiele ożywienia i odrobinę pozytywnego szaleństwa do gry Energi Czarnych Słupsk.

źródło: energa-czarni.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *