Wright żegna się z Włocławkiem.

Wg doniesień oficjalnej strony Anwilu Włocławek, klub zdecydował się rozwiązać kontrakt ze środkowym Ryanem Wrightem. Kanadyjczyk nie zagra w dzisiejszym meczu Anwilu z Energą Czarnymi Słupsk w Intermarche Basket Cup a jako powody zwolnienia podkoszowego podano nie radzenie sobie z presją wyniku oraz wymaganiami kibiców.

Zbyt mało pomagał zespołowi, żeby móc grać w takim klubie jak Anwil. Za pracę na treningach należy mu się respekt, ale my potrzebujemy koszykarzy, którzy potrafią grać pod presją wyniku i kibiców – powiedział trener Milija Bogicević.

„Wynalazek” ex trenera Dainiusa Adomaitisa – RyanWright – rozegrał 11 spotkań w Tauron Basket Lidze, zaliczając średnio 6.3 punktów i 2.9 zbiórek. Zaliczył też trzy występy w Intermarche Basket Cup, zdobywając 7.7 punktów i 2.7 zbiórek. Znacznie lepsze notowania zbierał on w poprzednich rozgrywkach ligi tajwańskiej – 19,3pkt i 12,9 zb. W mocniejszej lidze jaką wydaje się być polska TBL, wypadał dużo poniżej oczekiwań i podczas ostatnich spotkań wnosił naprawdę niewiele do defensywy i ofensywy klubu z Kujaw.

W niedługim czasie poznany nazwisko nowego środkowego Anwilu zdolnego konkurować do miejsca w pierwszym składzie z Seidem Hajrićem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *