Lampe wskakuje na drugie, a Kelati spada na trzecie.

Autor: Quentin

Maciej Lampe kontynuuje passę zwycięstw ze swoją Caja Laboral po dojściu do składu trenera znanego z TBL – Zana Tabaka. Wczoraj gracze z Baskonii pokonali przed własną publicznością Murcię 87:83.

Spotkanie to odbyło się w ramach 11 kolejki hiszpańskiej Liga Endesa.
Polski podkoszowy spędził na parkiecie niecałe 23 minuty. W tym czasie oddał jedenaście rzutów z gry, z których 4 za dwa znalazły drogę do kosza. Lampe wykorzystał także 3 z 4 rzutów osobistych kończąc mecz z dorobkiem 11 punktów i 3 zbiórek. 18 punktów dla zwycięzców rzucił Fabien Causeur. Caja jest na drugim miejscu w tabeli z bilansem 8:3.

Wyjazdowa porażka Valencii Basket z Blancos Valladolid 66:74 zepchnęła zespół innego reprezentanta Polski Thomasa Kelatiego na trzecie miejsce. Grający 32 minuty Kelati zdobył sześć punktów i miał cztery zbiórki.

Valencia ma tyle samo zwycięstw co Caja, ale gorszy bilans małych punktów. Prowadzi Real Madryt.