Świetny Ignerski, odrodzony Czyż.

Autor: Quentin

Po raz wtóry z bardzo dobrej strony w rozgrywkach ligi włoskiej pokazał się nasz reprezentacyjny skrzydłowy, Michał Ignerski który był jednym z głównych autorów zwycięstwa swojej drużyny w jedenastej kolejce Legabasket. Jego Dinamo Sassari pokonało przed własną publicznością Reggio Emilię 105:94.

Polak przebywał na parkiecie przez 26 minut. W tym czasie uzyskał 18 punktów (5/8 za dwa, 0/3 za trzy, 8/8 za jeden) dodając 10 zbiórek, asystę i blok. Tony Easley (były gracz Polonii Warszawa) dorzucił 23 punkty, a Drake Diener 21. Z kolei Travis Diener dodał 13 punktów i 12 asyst. Z bilansem 9:2 Sassari zajmuje 2 lokatę w lidze.

Po kilku z rzędu słabszych występach Olka Czyża we Włoszech przyszedł zcas na jego odrodzenie. W 11 kolejce Legabasket jego Acea Rzym pokonała na wyjeździe Air Avellino 94:79 a Polak należał do najlepszych zawodników na placu gry. Dzięki zwycięstwu Acea Virtus przesunął się na 5 miejsce w tabeli z bilansem 7:4.

Polak na parkiecie spędził 26 minut i czas ten wykorzystał znakomcie uzyskując 16 punktów (8/11 z gry) dodając 7 zbiórek. W zespole gospodarzy zagrał dobrze nam znany z występów w Gdynii Mustapha Shakur, który rzucił 21 punktów.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *