Wygrane Czyża i Ignerskiego. Świetny występ Lawala.

Acea Rzym z Aleksandrem Czyżem pokonała w 10. kolejce włoskiej ekstraklasy koszykarzy lidera Cimberio Varese 91:87. 22-letni Polak miał osiem zbiórek i zdobył 10 punktów. Była to pierwsza porażka Varese.

Liderem stołecznej drużyny w tym spotkaniu został Amerykanin Gani Lawal, były zawodnik Zastalu Zielona Góra oraz kolega Marcina Gortata z Phoenix Suns. Zdobył 23 punkty, trafiając m.in. wszystkie dziesięć rzutów za dwa punkty. Acea ma sześć zwycięstw i cztery porażki.

Michał Ignerski z zespołem Banco di Sardegna Sassari wygrał w Mediolanie z euroligowym Emporio Armani 86:80. Polak w pół godziny uzyskał 14 punktów i dziewięć zbiórek. Sześciu zawodników z Sardynii miało dwucyfrowe osiągnięcia punktowe. Było to ósme zwycięstwo drużyny Ignerskiego, która jest wiceliderem tabeli.

W innym niedzielnym meczu Umana Wenecja z Szymonem Szewczykiem uległa na wyjeździe Vanoli Cremona 88:92. Polski środkowy był drugim strzelcem drużyny – zdobył 16 punktów i miał osiem zbiórek. Trafił trzy z czterech rzutów za dwa punkty, dwa z czterech zza linii 6,75 m oraz wykorzystał wszystkie cztery wolne. Klub z Wenecji z bilansem trzech zwycięstw i siedmiu porażek zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Źródło informacji: PAP

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *