Zapowiedź 9 kolejki TBL.

Spotkanie telewizyjne z relacją w TVP Sport Anwilu z Treflem oraz dwa mecze na PLK.tv – Rosy Radom z AZS-em Koszalin oraz Jeziora Tarnobrzeg z Asseco Prokomem Gdynia osłodzą nam 9 już kolejkę Tauron Basket Ligi.

Stelmet Zielona Góra – Polpharma Starogard Gd., SOBOTA

W. Konieczny: Po wpadce w Kołobrzegu i słabym występie w Eurocupie Stelmet nie może sobie pozwolić na kolejną porażkę, Polpharma zaś nie powinna dla zielonogórzan stanowić większej przeszkody. Nie spodziewam się większych emocji, ale też – niestety – zbyt pięknej gry. Mój typ – Stelmet +11

Woy: Faworyt jest jeden, podrażniona ambicjonalnie pucharowymi i ligowymi porażkami ekipa Mihailo Uvalina, grająca już bez odchodzącego Piotra Stelmacha. Po drugiej stronie obejrzymy debiut trenerski Mindaugasa Budzinauskasa, ale wg mnie miał on za mało czasu by zaskoczyć rywala. Ponadto goście wystąpią bez Josha Millera i nie widzę atutów ich przy powstrzymywaniu duetu Ho-Ho. Specjalne spotkanie dla Urosa Mirkovića, który w Zielonej Górze świętował swój drugi brąz MP. Mój typ: +15 Stelmet. 

PGE Turów Zgorzelec – Kotwica Kołobrzeg, SOBOTA

W. Konieczny: Turów przegrał ostatnio w Koszalinie i nieco wytracił swój impet, Kotwica zaś sprawiła niespodziankę i pokonała faworyzowany Stelmet. Tym razem jednak wszystko powinno pójść zgodnie z przewidywaniami – kołobrzeżanie będą rzucać na kiepskiej skuteczności, Turów zaś nieco opamięta się w szarżowaniu z trójkami, co źle skończyło się przed tygodniem, lepiej też zaprezentuje się pod koszem. Mój typ – Turów +10

Woy: Turów u siebie jeszcze nie przegrał i wg mnie nie powinien on mieć problemów z pokonaniem słabo radzącej sobie na wyjazdach, Kotwicą. Główny atut miejscowych to szeroka rotacja na pozycjach 4-5 i właśnie gromu punktów spod kosza oraz większej liczby zbiórek upatruję po stronie drużyny trenera Rajkovića. Mój typ: +12 Turów.

Rosa Radom – AZS Koszalin, SOBOTA PLK.tv

W. Konieczny: Typowanie spotkań Akademików to w tym sezonie niełatwe zadanie, choć jeśli grają na wyjeździe, w ciemno można obstawiać, że przegrają – tak przynajmniej mówią dotychczasowe wyniki. Coś jednak czuję, że tym razem się uda i AZS wreszcie wygra swój pierwszy wyjazdowy mecz, Rosa zaś jeszcze bardziej pogrąży się w kryzysie. Ciekaw jestem, jak przeciwko swojej byłej drużynie wypadnie J.J. Montgomery, ale nawet jego zbiórki w ataku nie wystarczą – Darrell Harris i Jeff Robinson zdominują mecz,a ponownie z gry wyłączony będzie Hubert Radke. Mój typ – AZS +5

Woy: Wydaje się, że pełne pole do popisu mają w tym meczu polscy gracze Akademików. Miejscowi mogą liczyć na chęć pokazania się swojemu ex zespołowi JJ Montgomery’ego. Po stronie drużyny Mariusza Karola występuje też znany z AZS-u Slavisa Bogavac czyli obejrzymy mecz z podtekstami. Jeśli goście zagrają wiele swoich piłek do środka i nie zlekceważą rywali to powinni odnieść 2 wyjazdową wygraną w tym sezonie. Mój typ: +8 dla AZS. 

Anwil Włocławek – Trefl Sopot NIEDZIELA, TVP Sport

W. Konieczny: Hit kolejki – coraz słabszy Trefl przyjedzie do Włocławka na mecz z coraz silniejszym Anwilem. Kilkanaście dni temu pewnym faworytem byliby sopocianie, jednak porażki w Eurocupie i w TBL (z Czarnymi) obnażyły słabości Trefla, które Anwilowi uda się wypunktować. Hitem będzie rywalizacja Szubargi z Turnerem, z której zwycięsko wyjdzie ten pierwszy, ciekawie będzie też pod koszem, ale hitem meczu i tak będzie jedna zbiórka i dziesięć oddanych rzutów za trzy Sime „nie zbieram bo rzucam z daleka” Sprajli. Mój typ – Anwil +2

Woy: Wydaje się, że więcej atutów na obwodzie i skrzydłach leży po stronie gości, którzy w poprzednich latach, z Filipem Dylewiczem i Adamem Waczyńskim wygrywali w Hali Mistrzów. Anwil broni się jednak serią trzech wygranych w lidze+wygrana w Pucharze Polski. Kluczowe dla losów meczu jest zatrzymanie lub nie Tony’ego Weedena. Atutami gości będą Polacy: Dylewicz, Dąbrowski, Stefański, Waczyński i Zamojski. Niestety polska kolonia Anwilu jest nieco słabsza. Mój typ: +6 Trefl. 

Energa Czarni Słupsk – Start Gdynia NIEDZIELA

W. Konieczny: Niesamowita seria Czarnych trwa – i jeszcze się przedłuży, trudno bowiem oczekiwać, że w takiej formie i na takim gazie mogliby przegrać ze Startem. Dominacja podkoszowych ze Słupska zrobi wielką różnicę, na obwodzie bowiem z obu stron odbywać się będzie regularna strzelanka na kiepskiej skuteczności. Z tym że, nieco lepiej w tym aspekcie wypadną gospodarze i wygrają siódmy mecz z rzędu w lidze, a dziewiąty w ogóle!

Woy: Sześć wygranych ma zespół Mariusza Linartasa, drugą pozycję w lidze, i przeciwnik a raczej jego klasa nie wskazują na to by Gryfia została zdobyta. Wsparciem gości będzie Tomasz Śnieg, ale górą powinni okazać się Todd Abernethy, Levi Knutson i Yemi Nicholson. Liczę na łatwą wygraną Panter. Mój typ: +16 Czarni. 

Jezioro Tarnobrzeg – Asseco Prokom Gdynia, NIEDZIELA, PLK.tv

W. Konieczny: Czy Mistrzowie Polski mogą zagrać jeszcze gorzej, niż w ostatnich spotkaniach? Pytanie to zadaję sobie od kilku tygodni i każdy kolejny mecz pokazuje, że mogą. Szczyt żenady osiągnęli wczoraj, niemniej trudno przypuszczać, aby w Tarnobrzegu zaprezentowali się podobnie. Ekipa z Jeziora (znaczy z Tarnobrzega), choć wzmocniona Doaksem, nadal nie prezentuje się jak zespół mogący walczyć o górną szóstkę, na obitych niemiłosiernie Mistrzów może to jednak wystarczyć. Czy wystarczy? Mój typ – Asseco +5

Woy: Najpierw Doaks a teraz Tiller wrócił do zespołu Dariusza Szczubiała. W Asseco Prokom natomiast zapanowała żałoba po kolejnej przegranej w Eurolidze, tym razem w Maladze. Jezioro na pewno powalczy ambitnie, na tyle ile starczy im mobilizacji oraz sił. Gracze trenera Kemzury natomiast będą liczyć na swoich graczy podkoszowych oraz szybkie granie duetu Koszarek – Blassingame. Być może w tym meczu znów z lepszej strony pokaże się Alex Acker? Mój typ+ 12 Asseco Prokom.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *