Lampe ogrywa drużynę Kelatiego.

Caja Laboral Vitoria z Maciejem Lampe w składzie w meczu 7. kolejki hiszpańskiej ligi koszykarzy pokonała na wyjeździe 79:75 Valencię Basket, której zawodnikiem jest Thomas Kelati.

Lampe (3 faule, jeden niecelny rzut i jedna zbiórka) nie zaliczy meczu do udanych. Przebywał na parkiecie niespełna sześć minut. Po trzech faulach w drugiej kwarcie, w tym jednym technicznym, trener Dusko Ivanovic posadził go na ławce rezerwowych do końca spotkania.

Na szczęście ciężar zdobywania punktów przejęli na swoje barki: Fabien Causeur (22pkt), Anders Nocioni (16pkt i 10zb) oraz Fernando San Emeterio (15pkt). Gracze z Kraju Basków swoje najlepsze momenty gry przeżywali podczas trzeciej odsłony, wygranej zdecydowanie 27-13. Niestety, zespole z Walencji nadal nie pojawił się na parkiecie Kelati, który przechodzi rehabilitację po kontuzji kolana i trenuje indywidualnie. W tym wypadku najlepszym strzelcem zespołu trenera Perasovića okazał się Pau Ribas, autor 16pkt.

Caja Laboral jest po siedmiu kolejkach wiceliderem tabeli, wspólnie z Valencią. Obydwa zespoły mają po pięć zwycięstw i dwie porażki. Liderem z kompletem wygranych jest Real Madryt.

Źródło informacji: info własne+PAP