Trzy wygrane naszych kadrowiczów w lidze włoskiej.

Autor: Quentin

Bardzo dobrze radzi sobie na początku sezonu zespół, w którym występuje reprezentant Polski, Michał Ignerski – Banco Di Sardegna Sassari.Zespół z Sardynii po pięciu kolejkach ma komplet zwycięstw i prowadzi w tabeli włoskiej Legabasket.

Michał Ignerski tym razem uzyskał 7 punktów, 4 zbiórki i asystę w wygranym wyjazdowym meczu jego drużyny ze Scavollini Pesaro 100:90. Rewelacyjne zawody rozegrał jego partner z drużyny – Bootsy Thornton, który uzyskał 32 punkty (6×3), miał 5 zbiórek, 8 przechwytów i 3 asysty.

Aleksander Czyż miał udział w kolejnym zwycięstwie swojego zespołu ze stolicy Włoch w Legabasket. Jego Acea bez najmniejszych kłopotów pokonała dzisiaj przed własną widownią Casertę 86:57.

Prócz Polaka z dobrej strony w jego ekipie pokazał się były gracz Zastalu – Gani Lawal.
Czyż w ciągu 21 minut uzyskał 10 punktów (3/6 za dwa, 1/2 za trzy, 1/2 za jeden) dodając 4 zbiórki. Lawal miał na swoim koncie 12 punktów, 7 zbiórek i 1 blok. Ich zespół z bilasnem 3:2 znajduje się na 5 pozycji w lidze włoskiej.

Zespół Szymona Szewczyka – Umana Venezia pokonał na wyjeździe Enel Brindisi 82:63 tym samym podnosząc się z kolan po trzech porażkach w lidze włoskiej.

Polak na parkiecie przebywał przez zaledwie 13 minut, w związku z czym nie zapisał się w statystykach w sposób znaczący. Silny skrzydłowy zdobył 2 punkty, miał 4 zbiórki i jedną asystę. Najlepszy na parkiecie był kolega z drużyny Polaka – Yakoubu Diawara – 26 punktów i 11 zbiórek. Umana z bilansem 2 zwycięstw i trzech porażek zajmuje 11 miejsce w tabeli włoskiej Legabasket.