Liga na szóstkę #4 – podsumowanie 4. kolejki 2012/13

Tym razem z braku czasu Liga na szóstkę w nieco ascetycznej formie i z dużym opuźnieniem. Obiecuję poprawić się w kolejnym wydaniu. Za nami kolejka niespodzianek i pierwszych zwycięstw dwóch beniaminków. W starciu na szczycie Mistrz Polski odprawił jednego z kontenderów Stelmet Zielona Góra. Byliśmy też światkami kilku świetnych występów indywidualnych.

W tym odcinku dowiecie się, która z młodych gwiazd TBL znalazła się jako pierwsza w polskiej piątce, a także o tym kto nam został z polskich strzelb. Niestety w tej kolejce bez cyklu „Było grane” Zapraszam do subiektywnego i spóźnionego podsumowania 4. kolejki.

NAGRODY KOLEJKI

Cel

MVP 4. kolejki: Aaron Cel (PGE Turów Zgorzelec) – Francuski skrzydłowy z polskim paszportem poprowadził Turów do czwartego zwycięstwa z rzędu w PLK. To był jego najlepszy występ w tym sezonie choć już w poprzednich kolejkach imponował świetną formą. Tym razem zanotował double-double na poziomie 21 punktów i 11 zbiórek. Do tego rzucał ze świetną skutecznością 67% z gry i trafił 2-z-4 rzutów za trzy. W swoich statystykach zapisał też 3 asysty i przechwyt.

Klasyfikacja MVP: 1 – Aaron Cel, Walter Hodge, Quinton Hosley, Frank Turner

Najlepsza piątka: Todd Abernethy (Energa Czarni Słupsk), Przemysław Zamojski (Trefl Sopot), Quinton Hosley (Stelmet Zielona Góra), Aaron Cel (PGE Turów Zgorzelec), Hubert Radke (Rosa Radom)

Klasyfikacja piątkowa: 3 – Aaron Cel, Quinton Hosley, 2 – Walter Hodge, 1 – Todd Abernethy, Matt Addison, Marcus Ginyard, Paweł Leończyk, Ben McCauley, Djordje Micić, J.J. Montgomery, Hubert Radke, Frank Turner, Rahshon Turner, Tomasz Wojdyła, Przemysław Zamojski

Radke

Polak 4. kolejki: Hubert Radke (Rosa Radom) – Był głównym autorem sensacyjnego pierwszego zwycięstwa absolutnego beniaminka z Radomia w wyjazdowym spotkaniu z Anwilem Włocławek. Doświadczony podkoszowy świetnie spisywał się na dystansie skąd trafił aż 4-z-5 oddanych rzutów, ale skuteczny był także w akcjach bliżej obręczy. Łącznie zdobył 20 z 65 punktów swojego zespołu. Oprócz tego dobrze grał na deskach i w całym spotkaniu zebrał 9 piłek z czego 4 w ataku. Na swoim koncie zapisał także blok i przechwyt.

Klasyfikacja Polaków: 1 – Paweł Leończyk, Hubert Radke, Piotr Stelmach, Tomasz Wojdyła

Polska piątka:  Sebastian Kowalczyk (Start Gdynia), Przemysław Zamojski (Trefl Sopot), Mateusz Kostrzewski (Energa Czarni Słupsk), Filip Dylewicz (Trefl Sopot), Hubert Radke (Rosa Radom)

Klasyfikacja piątkowa Polaków: 3 – Przemysław Zamojski, 2 – Filip Dylewicz, Paweł Leończyk, Tomasz Wojdyła,  1 – Michał Chyliński, Jakub Dłoniak, Michał Jankowski, Mateusz Kostrzewski, Sebastian Kowalczyk, Łukasz Koszarek, Patryk Pełka, Hubert Radke, Robert Skibniewski, Piotr Stelmach, Łukasz Wiśniewski

Wyścig po MVP sezonu:

1. Quinton Hosley (Stelmet Zielona Góra) +2
2. Aaron Cel (PGE Turów Zgorzelec) =
3. Walter Hodge (Stelmet Zielona Góra) -2
4. Frank Turner (Trefl Sopot) =
5. Filip Dylewicz (Trefl Sopot) +3
6. Matt Addison (Jezioro Tarnobrzeg) -1
7. Paweł Leończyk (AZS Koszalin) -1
8. Ben McCauley (Polpharma Starogard Gdanski) -1
9. Łukasz Wiśniewski (AZS Koszalin) +1
10. Yemi Gadri-Nicholson (Energa Czarni Słupsk) +1

Z DZIENNIKA STATYSTYKA

Rekordy kolejki: 
Punkty: Quinton Hosley (Stelmet Zielona Góra) – 29 (rekord sezonu – 29)
Zbiórki: Trzech graczy – 11 (rekord sezonu – 13)
Asysty: Jerel Blassingame (Asseco Prokom Gdynia) – 11 (rekord sezonu – 11)
Przechwyty: Walter Hodge (Stelmet Zielona Góra) – 4 (rekord sezonu – 5)
Bloki: Damian Kulig (PGE Turów Zgorzelec) – 3 (rekord sezonu – 4)

Wypełniacz protokołu: Uros Mirković (Polpharma Starogard Gdański) – 15 punktów (4/11 z gry, w tym 1/2 za trzy), 4 zbiórki, dwie asysty, dwa przechwyty, blok i strata

Polacy strzelają z dystansu: Z minimum dwiema celnymi trójkami w każdej kolejce wśród Polaków został już tylko Przemysław Zamojski. Trzeba będzie chyba przerobić znów tą klasyfikację. Pomyślę jak to ogarnąć. Zamoj w ostatniej kolejce trafił z dystansu 3-z-4 rzutów. Po 4 kolejkach ma już:

Przemysław Zamojski (Trefl Sopot) – 15/24, 62,5% (seria z minimum 2 celnymi trójkami trwa już 4. kolejki)

IDZIE MŁODZIEŻ

Nagroda dla „Gwiazdy przyszłości TBL”: 

Sebastian Kowalczyk (Start Gdynia) – 11 punktów (3/4 z gry, w tym 1/2 za trzy), 4 zbiórki, dwie asysty, przechwyt i 4 straty, eval 13

Pin It

1 komentarz

  1. Ad „Polacy strzelają z dystansu”

    Proponuję zastosować kryteria:
    -średnia skuteczność z dystansu min 50%
    -średnio 2 lub więcej trafione 3ki w meczu

    Takie kryteria po 4 kolejkach spełnia 5 Polaków: Zamojski, Jankowski, Chyliński, Koszarek, Wołoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *