Alex Acker nową twarzą Asseco Prokomu.

29-letni rzucający obrońca, który na swoim koncie ma nie tylko występy w czołowych klubach Euroligi, ale i również w lidze NBA, zostanie nowym zawodnikiem Mistrzów Polski. Po pierwszych nieudanych występach w rozgrywkach PLK i Euroligi, Kestustis Kemzura postawił na wzmocnienia składu i wybór padł na Alexa Ackera.

Dziś wcześniej informowaliśmy o rozwiązaniu kontraktu z Australijczykiem, Julianem Khazzouh. Wydaje się więc, że transfer Amerykanina Ackera, nie będzie jedyną korektą w składzie aktualnych Mistrzów Polski i zespół lada dzień otrzyma wsparcie na pozycji numer 5.

Nawiązując do osoby Alexa Ackera, to występował on przez ostatnie dwa lata dla francuskiego Le Mans, notując średnie w okolicach: 11.9 pkt, 3.4 zb i 2.6as. Absolwent amerykańskiej uczelni Pepperdine to uznany zawodnik na Starym Kontynencie, który grał w najsłynniejszych ekipach Euroligi. Grał dla Olympiakosu, Barcelony by następnie znaleźć się w rotacji Detroit Pistons i L.A. Clippers. Kolejna europejska przygoda zakończyła się w Olimpii Mediolan.

Nowy rzucający obrońca Mistrzów Polski miewał w przeszłości problemy z kolanami i stąd też jego spadek do nieco słabszej ligi jaką w opinii ekspertów jest francuska ProA. W ostatnim sezonie jednak rozgrywał on już mecze w długim wymiarze czasowym (średnia 30 minut) stąd też należy przypuszczać, iż wyszedł on z problemów zdrowotnych.

Na koniec nasuwa się jedno pytanie, który amerykański zawodnik opuści szeregi Asseco Prokomu, by ustąpić miejsca nowemu koledze? Czy będzie to Frank Robinson czy może Drew Viney??

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Cezary Trybański z kolejnym dubletem na Litwie.

Autor: Jacek Konsek Raz za razem double-double w ligowym spotkaniu notuje Cezary Trybański. Pierwszy Polak w NBA jest jednak gwiazdą...

Zamknij